Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türk Vatandaşlığı için Yeni Karar! Resmi Gazete’de Yayımlandı

Türk vatandaşlığı alımına yönelik yeni karar bugün Resmi Gazete'de yayımlandı. Ekonomi yazarı Bora Erdin kararın birçok sorunu beraberinde getireceğini söyledi.
Türk Vatandaşlığı için Yeni Karar! Resmi Gazete’de Yayımlandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Türk vatandaşı olmak isteyenlere yönelik yeni karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Türk Vatandaşlığı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte değişikliğe gidildi.

Türk Vatandaşlığı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, yürürlüğe girdi.

Buna göre yönetmelikte yer alan ‘döviz tutarındaki taşınmazı’ ibaresi ‘döviz tutarındaki kat mülkiyeti veya kat irtifakı kurulmuş ya da üzerinde yapı bulunan arsa vasıflı taşınmazı’ şekilde değiştirildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan kararda şu ifadeler yer aldı:

Resmi Gazete Türk Vatandaşlığı
Kaynak: Resmi Gazete

Söz konusu kararın yayım tarihinde yürürlüğe gireceği kayda geçti.

GCM Yatırım Banner

Karara yönelik TELE 1’e değerlendirmede bulunan ekonomi yazarı Bora Erdin, “Tarım alanı olarak kullanılan tarla ve bahçeler bunun dışında kaldı. 2010 yılında hayatımıza giren bir karar vardı. 250 bin dolar karşılığında konut alana Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığı pasaportu veriliyordu. Belli bir süre sonra bu rakam yetersiz bulundu ve 400 bin dolara çıkarıldı. Bu vatandaşlık verme durumu çok önemli sorunları beraberinde getirecek gibi duruyor.” açıklamasında bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.