Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cumhurbaşkanı İmzaladı: O Tarihte Ücretsiz Olacak

Bugün Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı imzasıyla yayımlanan kararda cumhuriyetin 100’üncü yılına özel ücretsiz yapılacağı açıklanan seferler kamuoyuna duyuruldu.
Cumhurbaşkanı İmzaladı: O Tarihte Ücretsiz Olacak
HABER GİRİŞ

29 Ekim Pazar günü kutlanacak olan Cumhuriyet Bayramı için bu yıl cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümüne özel kararlar alınmaya devam ediyor. Alınan son karar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’nin bugün sayısında paylaşıldı.

Resmi Gazete’de yayımlanan kararda, Başkentray, Marmaray, IZBAN ve Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metrosu seferlerinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda ücretsiz olacağı duyuruldu.

Cumhuriyet Bayramı’na özel toplu taşımanın ücretsiz olacağı duyurusu şöyle paylaşıldı:

“29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle 29 Ekim 2023 Pazar günü Başkentray, Marmaray, IZBAN ve Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metrosu seferlerinden yararlanacak olanlar, 8/1/2002 tarihli ve 4736 sayılı Kanunun 1’inci maddesinin birinci fıkrası hükmünden muaftır. Bu Karar hükümlerini Ulaştırma ve Altyapı Bakanı yürütür.”

Emeklilere Cumhuriyet Bayramı İkramiyesi!

Bu yıl cumhuriyetin 100. yılına özel emekliler için de karar alınmış, her yıl dini bayramlarda verilen emekli ikramiyesinde ilk kez üçüncü bir ödeme yapılacağı öğrenilmişti.

GCM Yatırım Banner

Çalışmayan emeklilere bir defaya mahsus olacak şekilde 5 bin lira ikramiye verilmesine dair düzenleme geçen hafta Perşembe günü torba teklif olarak Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.