Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sığınmacı Açıklaması: Sahip Çıkacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MÜSİAD'ın 32. Kuruluş Yıl Dönümü Programı'nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın gündeminde sığınmacılar vardı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sığınmacı Açıklaması: Sahip Çıkacağız
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MÜSİAD’ın 32. Kuruluş Yıl Dönümü Programı ve Geleneksel MÜSİAD Türkiye’nin Gücü Ödülleri Töreni’nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın açıklamasında son günlerde gündemde yoğun yer kaplayan sığınmacılar konusu vardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sığınmacı konusuna dair açıklamasında, “Suriye’den savaştan çıkıp ülkemize sığınan bu kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız. Kendileri arzu ettikleri zaman vatanlarına dönebilirler ama biz onları asla bu topraklardan kovmayız, kovmayacağız. Kapımız açık onlara, ev sahipliğimizi yapmaya devam edeceğiz. Onları katillerin eline ve kucağına atmayacağız.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’ye büyük kazanımlar sağlayacak 31 projenin desteklenmesine karar verdiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’yi kritik teknolojilerin pazarı haline getirmeyi adım adım gerçekleştireceklerini söyledi. Erdoğan üretimini Türkiye’de gerçekleştirecekleri 919 yüksek teknolojili ürün belirlediklerini belirtti.

İstihdamda 30 Milyon Geçildi

İstihdamda 30 milyonun üzerine çıkıldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu anda 1 milyar dolar ve üstü değerlemeye ulaşan girişim sayımız 6’ya ulaştı. Başarı çıtasını sürekli yukarıya taşıyan iş dünyamızın yolu da bahtı da açıktır. 20 sene önce 365 günde ancak 36 milyar dolar ihracat yapabilen Türkiye, bu rakamı 30 günde gerçekleştirebilir seviyede.” ifadelerini kullandı.

‘Piyasa Cambazlarına  Vatandaşlarımızı Kurban Etmeyeceğiz’

'Piyasa Cambazlarına  Vatandaşlarımızı Kurban Etmeyeceğiz'

Şimdi Kayıt Olun

Cumhurbaşkanı Erdoğan, piyasada stokçuluk ve haksız fiyat artışı yapanlara karşı önlemler aldıklarını ve vatandaşların, işletmelerin kesintisiz enerjiye en uygun fiyatlarla erişimi sağlamak için tüm imkanları seferber ettiklerini söyledi.

Erdoğan açıklamasının devamında, “Fırsatçıların olduğunu görüyoruz. Vatandaşın belini büken fahiş fiyat artışlarının ekonomik gerçeklerle bağı olmadığını biliyoruz. Bugün kabine toplantımız var bu meseleleri tekrar konuşacağız. İlave önlemler varsa bunlarla ilgili adımlarımızı hayata geçireceğiz. Açgözlü piyasa cambazlarının fiyat oyunlarına vatandaşlarımızı kurban etmeyeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.