Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dijitalleşmenin Öncüsü de AK Parti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Mobil Uygulama Tanıtım Toplantısı’nda dijitalleşme, partisinin bu alanda yaptığı çalışmalar ve altılı masa hakkında konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dijitalleşmenin Öncüsü de AK Parti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde AK Parti Mobil Uygulama (AK Parti’M) Tanıtım Toplantısı’nda konuştu. Bu sistemin vatandaşların sorunlarını en doğru bilgi ile cevaplandırabilme imkanı vereceğini açıkladı.

Konuşmasına “Her alanda olduğu gibi siyasette dijitalleşmenin öncüsü de AK Parti’dir. Buradan teşkilatımızın tüm mensuplarını bu uygulamayı aktif şekilde kullanmaya davet ediyorum.” sözleriyle devam eden Erdoğan, yarın seçim olacakmış gibi gece gündüz çalıştıklarını söyledi.

Altılı masanın bileşenlerinin kendi merkezleri arasında mekik dokurken, kendilerinin her hafta bir ilde vatandaşlarla hasbihal ettiklerini anlattı. Onların vatandaşların karşısına vizyon ve proje olarak boş laflarla çıkarken, AK Parti’nin müjdelerle hizmet yolculuğunu sürdürdüğünü sözlerine ekledi.

Kapısı Çalınmadık Kimse Bırakmama Anlayışıyla Devam Ediyoruz

Dün yapılan grup toplantısında memur ve emeklilerin maaş zamlarını duyurduklarını hatırlatan Erdoğan, bunun yanında Yeni Evim Kampanyası’nın detaylarını açıkladıklarını da söyledi.

85 milyonun her ferdine ulaştıklarını, kapısı çalınmadık kimse bırakmama anlayışıyla devam ettiklerini belirtti.

GCM Yatırım Banner

Altılı masanın teknoloji konusuna dair bakış açısını ve eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Siyaset gibi teknolojiyi de çeyrek asır geriden takip eden bu arkaik ekibe, gençlerimize daha fazla mahcup olmadan kendilerine kapsamlı bir format atmalarını tavsiye ediyorum. İnşallah, yakında uzay programımızla, yerli yazılımlarımızın küresel başarılarıyla, yüksek teknolojili nice ürünlerimizle bunların zihin dünyalarını altüst etmeye sürdüreceğiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasında yer alan diğer önemli satır başları ise şöyle:
  • AK Parti mobil uygulamasının da devreye girmesiyle, teşkilat faaliyetlerimizi de daha hızlı yürütebileceğiz. Bu çalışma genel merkez ile taşra birimlerimizin karşılıklı veri akışını hızlı ve güvenli şekilde sağlayacak.
  • AK Parti Bilgi ve İletişim Teknoloji Başkanlığı’mızı tebrik ediyorum. Siyasette dijitalleşmenin öncüsü AK Parti’dir.
  • Diğer partiler vatandaşı yalnızca seçimden seçime hatırlarken biz 7 gün 24 saat vatandaşımızın yanındayız.
  • Sahada en fazla gözüken, en fazla koşturan ve faaliyet yürüten teşkilat biziz. Yarın Ziraat Bankası’nın düzenleyeceği programda çiftçilerimizle bir araya geleceğiz.
  • Son 20 yılda, Türkiye’yi teknoloji alanında takip edilen ülke yapmak için çok büyük yol kat ettik. Ar-Ge merkezlerimizin sayısını sıfırdan 1249’a yükselttik. Teknopark sayımızı 96’ya çıkarttık.
  • Değeri 1 milyar doların üzerinde olan teknoloji şirketi sayımız 6’yı buldu.
  • Kendi savaş gemisini üreten ve idamesini gerçekleştirebilen 10 ülke arasındayız. İHA ve SİHA üretiminde artık dünyada 3 ülke içerisindeyiz.
  • Parti olarak kendimizi de ihmal etmiyoruz. Ak Parti’m dijital platformu ve mobil uygulaması, partimizin bu alanda lider olma özelliğini ortaya koyuyor.
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.