Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Batı Ölen Müslümanları Görmüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Türk Talebe Birliği Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın hedefinde Batılı ülkeler vardı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Batı Ölen Müslümanları Görmüyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Türk Talebe Birliği Genel Kurulu’nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın gündeminde İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları ve Batılı ülkelerin tavrı vardı.

Erdoğan çatışmaların durması için karşılıklı adım atılması gerektiğini belirterek, “Dik duracağız, bundan taviz vermeyeceğiz. Bütün Batı dünyası, haçlı emperyalist yapı bir arada. Dün akşamki Almanya ziyaretimde de ne yazık ki bunları gördüm. Cumhurbaşkanında da bunu gördüm. Batı sadece Hamas diyor, ölen Müslümanları görmüyor.” ifadelerini kullandı.

İsrail’in elinde 10 bine yakın rehine olduğunu belirten Erdoğan, “Almanya olarak onları verme adımını atın. Biz de şu anda Hamas’ın elindekileri almanın gayreti içerisine girelim.” diye konuştu. Erdoğan, 2 bine yakın avukatla Gazze’deki katliamı uluslararası mahkemeye taşıyacaklarını söyledi.

Erdoğan sözlerini ,”İsrail’in işlediği savaş suçlarını bir Müslüman ülke işlemiş olsaydı, uluslararası yargı yolu için özel çabaya gerek dahi kalmaz, süreç resen başlatılırdı” ifadeleri ile sürdürdü. İsrail için ye ülkelerin nükleer güvenlik adına Uluslararası Atom Enerjisi Kurumuna başvurup denetleme isteme durumu olduğunu buna yönelik adım atacaklarını belirtti.

Erdoğan bu konuyla ilgili, “Biz Türkiye olarak bu çağrıyı yapıyoruz. Vakit çok geç olmadan İsrail’in nükleer silahları şüpheye yer bırakmayacak biçimde denetlenmelidir” açıklamasında bulundu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.