Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cumhurbaşkanı Erdoğan Balıkesir’de: Faiz İnmeye Devam Edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balıkesir'de Kuva-yı Milliye Meydanı'nda katıldığı toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Detaylar geliyor...
Cumhurbaşkanı Erdoğan Balıkesir’de: Faiz İnmeye Devam Edecek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balıkesir’de OSB, Çamlık Millet Bahçesi, Ardıçtepe Barajı ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu Cumhurbaşkanı Erdoğan, “3,5 yıllık bir aranın ardından Balıkesir’de yüz yüze sizlerle hasret gidermenin memnuniyeti içindeyim.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan sözlerinin başında, “Eğitim, sağlık, adalet, emniyet. Bu 4 ana başlığı daha sonra ulaşım, enerji, tarım, dış politika. Bunlarla güçlendirdik. Türkiye’yi 20 yılda bu 4 temel üzerinde yükselterek buralara geldik.” diye konuştu. Toplam yatırım bedeli 10.8 milyar lirayı bulan, güncellenmiş harcama tutarıyla da 37,5 milyar lirayı geçen 357 ayrı yatırım kaleminin toplu açılışını yaptıklarını aktardı.

Erdoğan: Dünya 2. Cihan Harbi Sonrası En Zorlu Dönemde

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyanın 2. Cihan Harbi sonrasındaki en zorlu dönemi yaşadığını belirtti. Küresel, siyasi ve ekonomik güç dengelerin temellerinden sarsıldığını belirten Erdoğan, salgının ve savaşın tetiklediği ekonomik ve sosyal sıkıntılar giderek daha köklü değişimlerin habercisi olmaya başladığını belirtti.

Türkiye’nin farkının son 8-9 yıldır maruz kaldığı saldırılar ve sıkıntılar sebebiyle bu sıkıntıyı çok önceden görebilmesi olduğunu belirten Erdoğan, “Sağlıkta dünya ile yarıştayız. 20 şehir hastanemiz dünyaya örnek.” diye konuştu.

Gelişmiş ülkeleri sıkıntılı bir kışın beklediğini vurgulayan Erdoğan, Türkiye’nin böyle bir derdi olmadığını belirtti. Doğal gaz, petrol, tehdit ve pek çok sorunun pusuda beklediğini belirten Erdoğan, Türkiye’nin yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla yoluyla büyütme esaslı programını uyguladığını söyledi.

GCM Yatırım Banner

‘İnsanların Kayıplarını Telafi Ediyoruz’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, küresel ekonominin tüm önemli kurumlarının uygulanan ekonomi programını tavsiye eden açıklamalar yapmaya başladığını ifade etti. Üretim tarafını iyi gittiğini, istihdamın 31 milyona dayandığını ve ihracatta her ay rekor kırıldığını sözlerine ekledi.

Ülkemiz için kalıcı bir tehdide dönüşecek hiçbir adımı atmayacaklarını aktaran Erdoğan, fiyatlardaki dalgalanmalarla mücadele ettiklerini, insanların gelirlerini yükseltmeye çalıştıklarını söyledi. Sorunun fiyatların dalgalanması olduğunu belirten Erdoğan, “Bu gerçeği göremeyen sözde iktisatçılar faiz demeye dursun, biz kendi işimize bakarak üretim ve istihdamı artıracağız.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Faiz Mesajı

Erdoğan sözlerinin devamında, “İnsanımızın kayıplarını telafi edecek tedbirleri yine biz alıyoruz. Pahalılık hususunda gözümüzü gerçeklere kapatmadık.” diye konuştu. Faiz indirimlerine dair de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu kardeşiniz bu görevde olduğu sürece faiz her geçen gün, her geçen hafta, her geçen ay inmeye devam edecektir. Kimse bize bu konuda akıl vermesin” açıklamasında bulundu.

Yatırımcıları devlet bankalarından kredi talebinde bulunmaya çağıran Erdoğan, “Onları faize ezdirmeyeceğiz. Yatırım yüksek faizle olmaz. Onun için de düşük faiz.” diye konuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın