Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İşçi ve Emeklilere Yeni Müjdeler Vereceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin 4'üncü olağanüstü büyük kongresinde açıklamalarda bulundu. Ayrıntılar geliyor...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İşçi ve Emeklilere Yeni Müjdeler Vereceğiz
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen, AK Parti 4’üncü Olağanüstü Büyük Kongresi’nde açıklamalarda bulundu. “Türkiye Yüzyılı” vurgusu ile yapılan kongrede, partinin MKYK üyeleri belirlenecek. Kongre ile yerel seçim için de start verilmiş olacak.

Kongreye 3 Cumhurbaşkanı, 27 ülkeden siyasi parti temsilcileri, 127 büyükelçi ile 150 sivil toplum kuruluşu temsilcisi katılım sağladı ve 10 siyasi parti de davet edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Spor Salonu önündekilere yaptığı konuşmasında, “Terör örgütlerini kullanarak bizi köşeye sıkıştırmaya çalışanlara boyun eğmiyoruz. Türkiye’nin güvenliği için ne gerekiyorsa yapmaktan geri durmuyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, salondaki konuşmasında, güven ve istikrar iklimini tahkim etmek, insanların refahını artırmak başta olmak üzere, millete verdikleri sözlerine yetine getireceklerini belirterek, “Cumhurla Cumhuriyetin arasındaki duvarları yıktığımız gibi, Cumhuriyeti gerçek demokrasiyle kucaklaştıracak sivil, özgürlükçü ve kuşatıcı bir anayasayı inşallah ülkemize kazandıracağız. diye konuştu.

Depremle yıkılan şehirleri yeniden ayağa kaldırmakla kalmayacak, deprem tehdidi altındaki tüm yerleşim birimlerini tekrar inşa ve ihya edeceklerini sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner

İsrail’de bugün yaşanan saldırıları değerlendiren Erdoğan, “Bu sabah İsrail’de meydana gelen hadiseler ışığında tüm tarafları itidalle hareket etmeye gerilimi daha tırmandıracak fevri adımlardan uzak durmaya çağırıyoruz.” açıklamasında bulundu.

İşçi ve Emeklilere Yeni Müjdeler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son 21 yılda işçi, memur ve emeklileri enflasyona ezdirmediklerini belirterek, gelecek dönemde yeni müjdeler vermeyi sürdüreceklerini söyledi.

Erdoğan sözlerini, “İlk Kabine toplantımızdan sonra yeni müjdemizi de inşallah emekli memurlarımıza açıklayacağız. Tüm dünyayla birlikte ülkemizi de olumsuz etkileyen hayat pahalılığı meselesini, gereken her türlü tedbiri alarak çözmekte kararlıyız. Kaderini ülkesinin ve milletinin kaderiyle bütünleştirmiş bir partiye, bir kadroya ve bir ittifaka yakışan da budur. ” ifadelerini ile sürdürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, her gün bir önceki günden daha fazla çalışarak 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlere hazırlanacaklarını ve 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde olduğu gibi 31 Mart’ta da AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak ipi yine kendilerinin göğüslemesini temenni etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın