Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çöküşü Bilen İsim Bitcoin için 40 Kat Yükseliş Bekliyor! Tarih Verdi

Mayıs 2021 döneminde yaşanan büyük Bitcoin çöküşünü doğru tahmin eden analist bu kez amiral kripto para birimi için büyük yükseliş beklentisinde! Detaylar haberde;
Çöküşü Bilen İsim Bitcoin için 40 Kat Yükseliş Bekliyor! Tarih Verdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

En büyük piyasa değerine sahip kripto para birimi Bitcoin’in geçen Mayıs ayı içinde yaşadığı büyük çöküşü analizleriyle doğru tahmin eden Dave the Wave yine iddialı bir tahmin sundu. Başarılı kripto para analisti BTC için bu kez 40 kat artış bekliyor.

Uzun vadeli bakış açısının kendisini 40 kat artışa götürdüğünü ifade eden analist, düşüncelerini Twitter hesabı üzerinden 127 binin üzerindeki takipçisiyle paylaştı.

Dave the Wave, Bitcoin için Yükselişte!

Bitcoin’in gelecekte altının piyasa değeriyle eşleşmesi halinde bunun bahsettiği seviyede bir artışa eşit olacağını söyledi.

“Bitcoin için 40 katı kazanca ne dersiniz? 10 kat kazançtan iyidir” diyen analist son düşüşlerin amiral kripto para birimi için uzun vadede bir alım fırsatı olarak görülebileceğinin altını çizdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter

Bitcoin’in piyasa değeri şu anda yaklaşık 350 milyar dolar iken, CompaniesMarketCap verilerine göre altının piyasa değeri 11 trilyon dolar civarında geziniyor.

GCM Yatırım Banner

Analist, Büyük Hedef için Tarih Verdi!

Kripto analisti, çıkarımları doğrultusunda BTC’nin piyasa değeri için büyük hedefine 20 yıl içinde ulaşılabileceğini düşündüğünü belirtti.

Dave the Wave ayrıca Bitcoin’in hareketli ortalama yakınsama sapmasının (MACD) yakında BTC’nin piyasanın dibe vurup vurmadığını gösterebileceğini söyledi. MACD, bir varlığın iki üstel hareketli ortalaması arasındaki ilişkiyi gösteren ve yatırımcılar tarafından geri dönüşleri saptamak için kullanılan trend tabanlı bir momentum göstergesidir.

Analist ayrıca bir ölçümün bu ayı piyasasının öncekine kıyasla daha fazla düzeltme gösterdiğini söyledi.

Şu an yaşanan düzeltmenin bir öncekine kıyasla rakamsal olarak daha az olmasına rağmen logaritmik düzeyde daha büyük bir düzeltme olduğunu ekledi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter

Analist tahminlerinin son kısmında şu ifadeleri kullandı:

“Ayı piyasalarındaki düşüşleri kıyaslayan birkaç grafik gördüm. Şu anda görülen yüzde 74’lük düşüş, bir önceki ayı piyasasındaki yüzde 84’lük düşüşün de altını gösteriyor. Logaritmik ölçekte bakıldığında gerçek değerleri ölçen gerçek terimlerle son düzeltme aslında bir öncekine göre yüzde 38’den fazla düşüş yaşamış görünüyor.”

Bitcoin son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 2’lik düşüş yaşarken şu sıralar 19.000 ila 19.100 dolar arasında gidip geliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.