Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çöküş Yaşayan Terra Classic (LUNC) Haftalık Bazda Yüzde 25 Yükseldi

Yıl içerisinde adeta sıfırlanan LUNC, bu hafta yükseldi ve piyasa değerini 1 milyar doların üzerine taşıdı. Son veriler haberde...
Çöküş Yaşayan Terra Classic (LUNC) Haftalık Bazda Yüzde 25 Yükseldi
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasası bu yıl Terra ekosisteminin çöküşün tanık oldu ve beraberinde büyük bir düşüş yaşadı. Ekosistemin başlıca altcoini olan LUNA, yüzde 99’dan fazla düşüş yaşamıştı. Sonrasında bu varlık Terra Classic (LUNC) adıyla işlem görmeye başladı.

Piyasa genelindeki istikrarsız havaya rağmen, LUNC bu hafta içerisindeki kazancını yüzde 25’in üzerine taşıdı ve an itibarıyla 0,000185 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para birimi böylece piyasa değerini 1 milyar doların üzerine taşıdı. Günlük kazanç ise yüzde 15’i aşmış durumda.

Son yükseliş, topluluğun tüm LUNC yakmalarının yüzde 50’sini bir topluluk geliştirme havuzuna taşıma kararını bozacak yeni bir planı oylarken meydana geldi.

LUNC haftalık fiyat tablosu
Kaynak: CoinMarketCap

Luna Topluluğu içinde meydana gelen karışıklığın ardından, Drexel Üniversitesi bilgisayar bilimleri doçenti tarafından ortaya atılan yeni bir öneri, Luna Classic’in fiyatını artıran faktörlerden biri oldu.

Bir bütün olarak topluluk, birkaç farklı geliştirme girişimi planlayarak çabalarını LUNC’yi canlandırmaya odaklıyor. Terra ağı, varlığın değerini artırmak için LUNC belirteçlerinin yakılma hızında bir artış gördü.

GCM Yatırım Banner

Terra Classic’in fiyatı, yerleşik kuruluşlardan gelen belirteç için artan destek nedeniyle artmaya devam ediyor. Daha önce kripto para borsası Binance gönüllü olarak LUNC spot ve marj işlem ücretlerini yakmaya başlamıştı.

LUNC’taki yükseliş, kripto para piyasasının aşağı yöndeki hareketinden pozitif ayrışarak gerçekleşiyor. Bitcoin 17.000 doların altında seyrederken, kripto marketin toplam değeri 800 milyar doların üzerinde tutunmaya çalışıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.