Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Coinbase CEO’su, JPMorgan’ın İngiltere’deki Kripto Kararını Eleştirdi

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, JPMorgan’ın İngiltere’de kripto ödemelerini durdurma kararını eleştirdi. Detaylar haberde...
Coinbase CEO’su, JPMorgan’ın İngiltere’deki Kripto Kararını Eleştirdi
Son Güncelleme: 

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ABD’li yatırım bankası JPMorgan’ın dijital bankacılık yan kuruluşu Chase UK’nın İngiltere’deki kripto işlemlerini engelleme kararını tepkiyle karşıladı.

Chase UK, bu haftanın başlarında müşterilerine, dijital tokenlardan dolandırıcılık riski konusundaki endişeleri gerekçe göstererek, müşterilerinin banka kartlarını kullanarak veya banka havaleleri yoluyla kripto para satın almasına artık izin vermeyeceğini belirten bir bildirim yayınladı.

Chase UK, dolandırıcılıktaki artışa ilişkin endişeler nedeniyle müşterilerinin kripto para kullanımını engellediğini söyledi. 2021′den bu yana Birleşik Krallık’ta bağımsız bir varlık olarak faaliyet gösteren banka, “dolandırıcıların insanlardan büyük miktarlarda para çalmak için kripto varlıklarını giderek daha fazla kullanması” nedeniyle bu adımı attığını söyledi.

Armstrong alınan bu kararla ilgili, “Dünyada arada sırada tüm bu sektörü platformdan çıkarmaya karar veren bir banka görüyoruz. Bunun doğru olduğunu düşünmüyorum. Toplumumuzda kuralların bu olduğunu düşünmüyorum. Neye izin verilip neyin verilmeyeceğine hükümetin karar vermesi gerektiğini düşünüyorum.” açıklamasında bulundu.

İngiltere ise kripto varlıkların perakende ticaretini düzenleyecek mevzuat geliştirmek için çalışma yürütüyor. Armstrong, İngiltere hükümetinin Chase UK’in kripto ödemelerini yasaklama hamlesini dikkate alması gerektiğini öne sürdü; ancak ülkenin bir Web3 ve kripto merkezi isteğini kabul etti.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%