Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

CME Group CEO’su: FTX’teki Sorunlar Aylar Öncesinden Belliydi

CME Group CEO’su Terry Duffy FTX borsasında yaşanan son durumu değerlendirdi ve borsanın kurucusuna dair sert ifadeler kullandı.
CME Group CEO’su: FTX’teki Sorunlar Aylar Öncesinden Belliydi
Yorum

ABD’li kripto para borsası FTX’in iflas başvurusunun ardından, finans dünyasından yeni değerlendirmeler gelmeye devam ediyor. Chicago Emtia Borsası (CME) CEO’su Terry Duffy, FTX’te yaşanan son duruma dair açıklamalarda bulundu. Büyük bir borsa yöneticisi, tarihi FTX çöküşünden aylar önce sorunlar olduğunu söyledi.

CME Group başkanı ve CEO’su Terry Duffy, kurucusu Sam Bankman-Fried ile ilk birebir görüşme yaptığı gün kripto para borsasında yolsuzluktan şüphelendiğini söyledi. Bunun kripto ile alakalı bir durum olmadığını sözlerine ekledi.

Duffy, Bankman-Fried ile görüşmesini anlatırken ona, “Sen bir sahtekarsın. Sen mutlak bir sahtekarsın.” ifadelerini kullandığını belirtti.

CME Group CEO’su Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu’nun Bankman-Fried’in ticaret modelini ilerletmek için düzenleyici kuralları hafifletme talebini ne zaman değerlendirdiğini öğrenmek istedi. İnovasyon yönergeleri uyarınca gerekli olduğunu belirtti.

Duffy, SBF ie yaptığı konuşmasında şüphelerinin arttığını belirterek, FTX’in bu kadar çok yatırımcıyı ve yüksek profilli bağışçıyı cezbetmesine şaşırmadığını söyledi. FTX çöküşü, kaydedilen en büyük kripto para borsası iflası olarak kayıtlara geçti.

Bu durum Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde büyük düşüşleri beraberinde getirdi. Bitcoin 15.500 doların altına geriledi ve son iki yılın en düşük seviyesini test etti. Dijital varlık yazım itibarıyla 16.500 dolardan işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%