Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Citi: Kriptodaki Oynaklık Kullanıcı Benimsemesini Azaltıyor

ABD merkezli yatırım bankası, son günlerdeki kripto para piyasasındaki gelişmelere atıfta bulundu ve oynaklığın olumsuzluğuna değindi.
Citi: Kriptodaki Oynaklık Kullanıcı Benimsemesini Azaltıyor
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasasında yaşanan gelişmeler, geleneksel finans şirketleri tarafından da yakından takip ediliyor.

ABD merkezli yatırım bankası Citi, kripto paraların zirve noktalarının çok altında olduğunu ve TerraUSD (USDT) çöküşünün stablecoin’ler üzerindeki endişenin arttığına dikkat çekti. Bu durumun en büyük stablecoin olan Tether üzerindeki çıkışların artmasına neden olduğu belirtildi.

Wall Street devi, Luna çöküşü sırasında ticaret hacimlerinin ve aktif adreslerin arttığını ve bu da kullanıcı benimsemesini işaret ettiğini, ancak bu artışların o zamandan beri önceki seviyelere hatta eski seviyelere döndüğünü belirterek, “Volatilite kullanıcı benimsemesini etkiledi” notunu düştü.

Stablecoin Piyasası Olumsuz Etkilendi

Stablecoin Piyasası Olumsuz Etkilendi

Citi’ye göre bazı veriler ticaret hacimlerinde ve vadeli işlem pozisyonlarında bir azalma olduğunu gösteriyor. Yine de banka yatırımcının piyasaya olan toplan ilgisinde bir düşüş olmadığının altını çiziyor.

GCM Yatırım Banner

Luna’nın çöküşünden sonra USDT’den çıkışlarla ilgili endişelerin olduğunu belirten Citi, o zamandan bu yana paniğin azaldığını kaydetti. Bazı akışlar bir diğer stablecoin olan USDC’ye doğru gerçekleşirken, kimi kullanıcılar ise piyasadan tamamen çıkmayı tercih etti.

Merkezi olmayan finansta (DeFi) kilitlenen toplam değer (TVL), dolar cinsinden düştü, ancak Ethereum (ETH) açısından istikrarlı artışın devam ettiği bildirildi.

DeFi, geleneksel aracılar olmadan bir blok zincirinde gerçekleştirilen borç verme, ticaret ve diğer finansal faaliyetler için kullanılan merkeziyetsiz platformlar olarak tanımlanıyor.

Citi’nin raporuna paralel bir araştırma, bir diğer yatırım bankası Morgan Stanley tarafından yapıldı. Banka kripto para piyasasındaki çöküşü Terra üzerindeki çöküşe bağlayan bir rapor paylaşmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.