Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Citi Açıkladı: Kriptoda Kaldıraç Oranı Ne Durumda?

Citibank kripto para piyasasında yaşanan düşüşün ardından kaldıraç ve açık faiz oranlarındaki son durumu paylaştı.
Citi Açıkladı: Kriptoda Kaldıraç Oranı Ne Durumda?
HABER GİRİŞ

Citibank tarafından paylaşılan son araştırma raporuna göre dijital varlık piyasasında geçen yılın, Terra çöküşüyle ​​tetiklenen bir dizi olumsuz şoka maruz kaldığını belirtti. Joseph Ayoub liderliğindeki analistler, “Yatırımcılar düşen fiyatlar ile mücadele ederken kaldıraç, oynaklık ve faiz azaldı.” açıklamasında bulundu.

Fiyatlar düştükçe perakende ilgisinin büyük ölçüde azaldığı ve bunun da volatilitede daha genel bir düşüşle aynı zamana denk geldiği kaydedildi. Kurumsal ilginin azaldığına dikkat çeken analistler, güven kaybının birçok merkezi kuruluşun başarısızlığını takip ettiğini ve bunun yıl boyunca negatif kalan borsada işlem gören ürün (ETP) akışlarına yansıdığını belirtti.

Rapora göre, enflasyon endişeleri, artan faiz oranları ve sıkılaşan finansal koşulların daha geniş bir makro zeminine karşı, toplam kripto piyasası değeri, S&P 500 endeksi için yüzde 18’lik düşüşe kıyasla yaklaşık yüzde 61 azaldı.

Banka, kripto borsası FTX ile borç verenler Celsius ve Voyager’ın iflaslarının merkezi olmayan kuruluşlardan ziyade merkezi kuruluşların başarısızlıkları olduğunu ve belki de merkezi olmayan finans protokollerinin direncini gösterdiğini belirtti.

Açık Faiz Oranında Büyük Düşüş

Notta, Bitcoin açık faizinin önemli bir düşüş gördüğü belirtildi. Yıla 23 milyar doların üzerinde bir seviyeden başlayan BTC’de bu oran 9 milyar dolara kadar düştü. Kaldıraçın büyük ölçüde azaldığı kaydedildi. Banka, stablecoin’lerde hala 150 milyar doların üzerinde piyasa değeri olduğunun altını çizdi.

GCM Yatırım Banner

Spot ticaret hacimleri, düşen kripto fiyatlarına rağmen dayanıklılığını koruken, merkezi olmayan borsa (DEX) hacimleri, FTX’in çöküşünün ardından son haftalarda artış gösterdi. Nota göre, FTX’in iflası politika yapıcıların kripto düzenlemesi çağrılarını daha da destekledi ve tüketicinin korunmasına daha fazla önem verdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.