Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Circle, Sabit Kripto Parası USD Coin’i Hedera Ağında Kullanıma Sundu

Hedera ile Circle arasında yapılan ortaklık çerçevesinde, USDC ağda kullanıma sunuldu. Detaylar haberde...
Circle, Sabit Kripto Parası USD Coin’i Hedera Ağında Kullanıma Sundu
Son Güncelleme: 
Yorum

USDC Coin’i ihraç eden Circle, madeni paranın Hedera Hashgraph blok zinciri ağında kullanılır hale geldiğini duyurdu. Bu hamle ile Hedera ağı ilk stablecoin’ine kavuşmuş oldu.

2018’de piyasaya sürülen Hedera, Google ve IBM dahil olmak üzere farklı kuruluşlar tarafından sahip olunan ve yönetilen bir blockchain ağıdır. Bu şirketler ağ üzerinde izin verilen düğümleri çalıştırıyor. Hedera ilerleyen dönemde izinsiz bir modele geçmeyi hedefliyor.

USDC’nin Hedera’da kullanıma sunulması ile ağ, merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarını platformuna getirmeyi umuyor. Geçen ay, DeFi uygulamalar da dahil olmak üzere Hedera ekosistemin gelişmesi yönünde 4 milyar dolarlık bir yatırım yapılmıştı.

HBAR Vakfı CEO’su Shayne Higdon, Hedera ağında USDC lansmanı ile HBAR Vakfı, ağ üzerinde DeFi uygulamalarının geliştirilmesini ve başlatılmasını kolaylaştırma misyonunu yerine getirme yolunda önemli bir adım attıklarını söyledi.

Higdon bu entegrasyon ile Hedera ağındaki büyüyen tokenize ekonomi ile iyi uyum yakalamak istediklerini ve yeni projelerin yönlendirilmesin sağlayacaklarını belirtti. Stablecoinler, DeFi alanında önemli rol oynuyor.

Tüccarlar, bu paraları ticaret yapmak ve DeFi protokollerinde yüksek getiri elde etmek için kullanıyor. Hedera’nın eklenmesiyle Circle, Ethereum, Algorand, Solana, Stellar ve TRON dahil olmak üzere toplam altı blok zincirinde USDC desteği sağlıyor.

USDC, Tether’den (USDT) sonra piyasadaki en büyük ikinci stablecoin’dir. USDT’nin piyasadaki arzı 72 milyar dolar seviyesinde olurken, bu oran USDC’de 33 milyar dolar seviyesinde oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%