Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çin’de Metaverse için İhtiyatlı Olma Çağrısı Yapıldı

Çin’in devlet destekli ekonomi gazetesi, yerel yönetimler ve işletmeleri metaverse atılımlarına karşı uyardı. Ayrıntılar şu şekilde...
Çin’de Metaverse için İhtiyatlı Olma Çağrısı Yapıldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çin’in önde gelen ekonomik gazetesi, Facebook’un binlerce kişiyi işten çıkarmasına rağmen metaverse’e ilgi duyan firmaları uyardı. Yerel yönetim ve işletmelerin ihtiyatlı olması istendi. Devlet Konseyi tarafından yönetilen ve denetlenen bir gazete olan Economic Daily’de yayınlanan bir makalede, “Metaverse endüstrisi umut verici görünüyor, ancak her bölgeye uymayabilir.” ifadelerine yer verildi.

Metaverse endüstrisine girerken ihtiyatlı olma çağrısında bulunan makale, Çin’deki 30’dan fazla yerel yönetimin sektörün gelişimini destekleyen politikalar yayınladığını ve 18’den fazla metaverse özel endüstriyel parkın kurulduğunu söyledi.

Geçen yıldan bu yana, birkaç büyük şehirdeki yetkililer , merkezi Hubei eyaletinin başkenti olan Şangay, Hangzhou ve Wuhan da dahil olmak üzere metaverse gelişimini destekleme planlarını açıkladılar.

2022 ila 2025 için endüstriyel metaverse planını güncelleyen, Wuhan hükümeti NFT’leri kapsam dışında bıraktı. Ağustos ayında yayınlanan orijinal taslak plan, yetkililerin NFT’ler gibi alanlarda şehre iş ve yatırım çekme çabalarını güçlendirmesini içeriyor.

Bununla birlikte, Çin’de kripto para birimi ticareti ve madenciliği yasaklandığından, devlet tarafından işletilen kuruluşlar, bu tür varlıkların katılımı olmadan blok zinciri gelişimini ilerletmeye çalışıyor.

GCM Yatırım Banner

Çin’in devlet medyası metaverse konusunda temkinli bir duruş sergiliyor. Komünist Parti’nin sözcüsü Halkın Günlüğü Kasım ayında, insanların mevcut metaverse çılgınlığını anlamak için rasyonel kalmaları gerektiğini söyledi. Gazete, sanal mülklerin satışıyla uğraşan herkesin yanılma riskiyle karşı karşıya olduğunu belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın