Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çimento Şirketleri ile Bülbüloğlu Vinç Hisseleri Tavan Yaptı

Türkiye’nin güneyini içine alan deprem kasırgasının şoku atlatılmadan borsada fırsat alımları yapıldı. Çimento şirketleri ile Bülbüloğlu Vinç hisseleri tavan yaptı.
Çimento Şirketleri ile Bülbüloğlu Vinç Hisseleri Tavan Yaptı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Haftanın ilk işlem gününe deprem haberleriyle giriş yapan borsada TSİ 11.30 itibarıyla yüzde 4 ile kayıplar sürerken, çimento hisselerinde sıçrama yaşandı. Çimento şirketlerinin hisselerinde çarpıcı artışlar dikkat çekti.

Borsa İstanbul’da işlem gören Nuh Çimento, Akçansa Çimento, Afyon Çimento, Bursa Çimento, Niğde Beton ve Çimbeton hisselerinde sabah seansı itibarıyla sert yükselişler kayda geçti.

OYAK Çimento 6 Şubat Tavan
Kaynak: Paratic Piyasalar

BİST 100’de işlem gören Göltaş Çimento (GOLTS) yüzde 7’nin,  Konya Çimento (KONYA) ise yüzde 8’in üzerinde artış yaşarken, OYAK Çimento (OYAKC) tavan gördü.

Geçen hafta halka arzı duyurulan Bülbüloğlu Vinç’in hisselerinde de yukarı yönlü hareketlilik kendini gösterdi.

Fırsatçılık olarak yorumlanan bu hareketlerde, çok sayıda ili vuran depremde göçük altında vatandaşlar varken borsaya hüküm edilmesine sosyal medyada tepki yağdı.

GCM Yatırım Banner

Daha önce de yaşanan afet olaylarında cam, çimento ile demir hisselerinin tavana oturduğu görülmüştü.

Türkiye’yi sarsan son depremin şoku atlatılmadan ve yaralar sarılmadan borsada fırsat arayışlarının yanlış olduğu bir kere daha gündeme geldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.