Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çimento Şirketleri ile Bülbüloğlu Vinç Hisseleri Tavan Yaptı

Türkiye’nin güneyini içine alan deprem kasırgasının şoku atlatılmadan borsada fırsat alımları yapıldı. Çimento şirketleri ile Bülbüloğlu Vinç hisseleri tavan yaptı.
Çimento Şirketleri ile Bülbüloğlu Vinç Hisseleri Tavan Yaptı
Son Güncelleme: 
Yorum

Haftanın ilk işlem gününe deprem haberleriyle giriş yapan borsada TSİ 11.30 itibarıyla yüzde 4 ile kayıplar sürerken, çimento hisselerinde sıçrama yaşandı. Çimento şirketlerinin hisselerinde çarpıcı artışlar dikkat çekti.

Borsa İstanbul’da işlem gören Nuh Çimento, Akçansa Çimento, Afyon Çimento, Bursa Çimento, Niğde Beton ve Çimbeton hisselerinde sabah seansı itibarıyla sert yükselişler kayda geçti.

OYAK Çimento 6 Şubat Tavan
Kaynak: Paratic Piyasalar

BİST 100’de işlem gören Göltaş Çimento (GOLTS) yüzde 7’nin,  Konya Çimento (KONYA) ise yüzde 8’in üzerinde artış yaşarken, OYAK Çimento (OYAKC) tavan gördü.

Geçen hafta halka arzı duyurulan Bülbüloğlu Vinç’in hisselerinde de yukarı yönlü hareketlilik kendini gösterdi.

Fırsatçılık olarak yorumlanan bu hareketlerde, çok sayıda ili vuran depremde göçük altında vatandaşlar varken borsaya hüküm edilmesine sosyal medyada tepki yağdı.

Daha önce de yaşanan afet olaylarında cam, çimento ile demir hisselerinin tavana oturduğu görülmüştü.

Türkiye’yi sarsan son depremin şoku atlatılmadan ve yaralar sarılmadan borsada fırsat arayışlarının yanlış olduğu bir kere daha gündeme geldi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu