Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çimento Şirketi Hisseleri Bu 7 Endekste İşlem Görmeye Başlayacak

Yarından itibaren, borsada işlem gören çimento şirketlerinin arasında katılacak olan Limak hisselerinin, işlem göreceği endeksler belli oldu. Detaylar haberde...
Çimento Şirketi Hisseleri Bu 7 Endekste İşlem Görmeye Başlayacak
HABER GİRİŞ

Borsadaki çimento şirketlerinin arasına katılacak olan Limak Doğu Anadolu Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. 14-15-16 Şubat tarihlerinde 16,20 TL fiyatla talep toplamıştı. Sürecin tamamlanmasının ardından yarından itibaren Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacağı duyurulmuştu. Bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden şirketin LMKDC hisselerinin hangi endekslerde işlem görmeye başlayacağı paylaşıldı.

KAP üzerinden yapılan açıklamada yarından itibaren Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacak LMKDC hisselerinin, “BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Katılım Tüm, BIST Sınai ve BIST Taş Toprak” endekslerine dahil edileceği açıklandı.

Limak Endeks
Kaynak: KAP

Endekslerin hesaplanmasında şirketin paylarının sayısı 516.179.700, fiili dolaşımdaki pay oranı ise yüzde 30 olarak dikkate alınacağı kaydedildi.

Şirketin halka arz büyüklüğü 2,52 milyar lira olarak kayda geçmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın