Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Geri Sayım Başladı! Limak Çimento O Tarihte İşleme Başlayacak

Yeni halka arz için geri sayım başladı. Borsa İstanbul bugün Limak Çimento'nun işleme başlayacağı tarihi KAP üzerinden açıkladı. İşte detayalar;
Geri Sayım Başladı! Limak Çimento O Tarihte İşleme Başlayacak
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) 8 Şubat’ta 2024-9 numaralı bülteniyle halka arzına onay verilen Limak Doğu Anadolu Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin (LMKDC) işleme başlama tarihi açıklandı. Halka arz, bireysel yatırımcılara eşit dağıtım yöntemiyle 14-16 Şubat arası talep toplama sürecini tamamladı.

Borsa İstanbul tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan bildiride Limak Çimento’nun 22 Şubat 2024’ten itibaren Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacağı duyuruldu.

Halka arzın işlem görmesi için geri sayım başladı. Limak Çimento 155 milyon 930 bin lira nominal değerli paylarının halka arzı tamamladı. Böylece şirket sermayesini temsil eden 516 milyon 179 bin 700 lira nominal değerli payları Kotasyon Yönergesi’nin 8’inci maddesi uyarınca kota alındı.

Pay başına 16,20 liradan halka arz edilen Limak Çimento, borsada LMKDC koduyla sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacak.

Bireysel yatırımcılara 35-36 lot hisse dağıtımı gerçekleşen halka arz için ilgili sırada maksimum emir değeri ise 1 milyon lira olarak belirlendi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.