Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Duyuru Geldi: SPK’dan Bir Şirket için Halka Arz Onayı Çıktı!

Sermaye Piyasası Kurulu, 8 Şubat tarihinde yeni bültenini yayımlarken bir şirketin halka arzını onayladığını duyurdu. Halka arz büyüklüğü ne olacak? Detaylar;
Duyuru Geldi: SPK’dan Bir Şirket için Halka Arz Onayı Çıktı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 8 Şubat 2024 tarihinde internet sitesi üzerinden 2024-9 numaralı bültenini yayımladı. Bültende bir şirketin halka arzının onaylandığı duyuruldu. Ayrıca sermaye artırım onayları ile para cezası ve suç duyurularına yer verildi.

Yayımlanan bültende, halka arzına onay verilen şirket Limak Doğu Anadolu Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. oldu.

Limak Çimento halka arz büyüklüğü 2.526.066.000 TL olacak. Ek pay satışının yapılmayacağı halka arzda, 1 TL nominal değerli paylar 16,20 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacak.

Şirket, halka arz süreciyle birlikte 386.179.700 TL değerindeki sermayesini, bedelli olarak 130.000.000 TL artırarak 516.179.700 TL seviyesine yükseltmiş olacak.

Limak Doğu Anadolu Çimento Halka Arzı Onaylandı
Kaynak: SPK

Sürecin konsorsiyum liderliğini Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. yürütecek. Şirket, önümüzdeki günlerde onaylı izahnamesini paylaşacak ve halka arz detayları netleşecek.

GCM Yatırım Banner

Bültende Mondi Turkey Oluklu Mukavva Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş.’nin (MNDTR) yüzde 200 ve Demisaş Döküm Emaye Mamülleri Sanayi A.Ş.’nin (DMSAS) yüzde 100 bedelli sermaye artırımlarına onay çıktığı belirtildi.

Öte yandan VBT Yazılım A.Ş.’nin (VBTYZ) yüzde 350 bedelsiz sermaye artırımına da onay çıktı.

SPK'nın Sermaye Artırım Onayı Verdiği Şirketler Belli Oldu
Kaynak: SPK

Bunun yanı sıra bültende bir şirket ve bir kişi hakkında idari para cezası kararı çıktı. Bazı internet siteleri, iki şahıs ve bazı telefon numaralarının sahipleri hakkında da suç duyurusu kararı alındığı belirtildi.

Türkiye’de yerleşik kişilere yönelik olarak internet aracılığıyla yurtdışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı belirlenen 59 adet internet sitesine erişimin engellenmesi için ise gerekli hukuki işlemlerin yapılmasına karar verildiği ifade edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.