Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

CHP’li Vekilden Sert Sözler! “TOGG’u Bile Markette Satacaklar”

CHP'li vekil, AK Parti'nin zincir marketleri koruduğunu belirterek, TOGG'un bile markette satılabileceğini söyledi. Detaylar haberde..
CHP’li Vekilden Sert Sözler! “TOGG’u Bile Markette Satacaklar”
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Meclis’te görüşülmeye başlanılacak olan “Perakende Yasası” çok konuşulmaya devam ederken CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu’ndan konuya yönelik değerlendirme geldi. Sert ifadelerde bulunan CHP’li vekil dikkat çeken açıklamada bulundu.

Sözcü Gazetesi’ne konuşan Bakırlıoğlu, Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un bahsettiği yasanın taslağının bir türlü Meclis’e gelmediğini aktardı.

“Zincir Marketler Esnafa Zarar Veriyor”

CHP’li vekil, Ticaret Bakanı Muş’un Aralık 2022’de 4 zincir marketin genel müdürü ile bir araya geldiğini hatırlattı. Bakırlıoğlu, “madem bunlarla mücadele edilmek isteniyor, perakende yasasını getirin dedik” diyerek konuştu.

Zincir marketlerin esnafa zarar verdiğini belirterek bakkalın, manavın, kasabın, kırtasiyecinin, bunlarla rekabet etme şansı olmadığını kaydetti.

Söz konusu yasa teklifine değinen Bakırlıoğlu, zincir marketlerde mobilya, telefon, elektronik, beyaz eşya inşaat malzemeleri satılmayacağını fakat bunun maddenin olmadığını ifade etti. Ayrıca yasa taslağında zincir marketlerin Pazar güleri saat 11:00’da açılacağını ama bu konunun da yer almadığını bildirdi.

GCM Yatırım Banner

“TOGG’u Bile Markette Satacaklar”

Bakırlıoğlu, bu taslağa (A101-BİM-ŞOK marketleri kastederek) üç harflilerin karşı çıktığını ifade etti. Sözde küçük esnafın korunağını fakat üç harfli marketlerin korunduğunu söyledi. AK Parti’nin tercihini zenginden yana yaptığını aktardı.

CPL’li Bakırlıoğlu, “Buna dur denilmezse, TOGG’u bile markette satacaklar. Ticaret Bakanlığının iki yıl önce hazırladığı kanun taslağı maalesef sümen altı edildi. “ açıklamasında bulundu.

Yapılacak olan düzenlemenin esnafı korumaya yönelik yapılması gerektiğini belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.