Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

CHP’li Belediyelere Öğrenciler için Talimat Verildi!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Kılıçdaroğlu'nun ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik ücretsiz yemek çağrısı konusunda ilk adım atıldı. İşte detaylar...
CHP’li Belediyelere Öğrenciler için Talimat Verildi!
HABER GİRİŞ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ihtiyaç sahibi öğrencilere destek amacıyla harekete geçti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yakın bir zamanda konuya yönelik çağrısından sonra gerekli adım atıldı. Bununla ilgili açıklama Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’dan geldi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, geçen haftalarda ekonomide yaşanan olumsuzluklardan dolayı yoksulluğun daha fazla arttığını söylemişti. Özellikle bu durumdan çocukların etkilendiğini belirterek okullarda beslenme çantalarında kuru ekmek ve su olduğunu kaydetmişti. Çocuklara öğle yemeğini ücretsiz sağlamak için önerge verdiklerini fakat Ak Parti ve MHP oylarıyla reddedildiğini ifade etmişti.

Anne ve babaların çocuklarına bir şeyler alabilmek için veresiye yazdırdıklarını aktarmıştı. Durumun acil olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, belediyelere seslenerek destek istemişti.

“Ücretsiz Yemek Desteği Konusunda Seferberlik Başlatılması Gerekli”

Konuya yönelik açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, bu çağrının üzerine CHP’li belediyelere yazı gönderildiğini açıkladı.

Torun, uzun süredir devam eden ekonomik buhrandan dolayı derin bir yoksullukla karşı karşıya kalındığını ve tablonun en ağır halinin çocuk yoksulluğu olduğu belirtti. İktidarın bu konuda eyleme geçmediğini, çocukların beslenme hakkına erişimin zorlaştığına değindi.

GCM Yatırım Banner

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun çağrısıyla belediyelerin ihtiyaç sahibi öğrencilere ücretsiz yemek desteği vermesi konusunda seferberlik başlatmanın gerekli olduğunu vurguladı.

“Bu Hizmetimize Engel Olmayın”

Torun, “Çocuklarımıza beslenme yardımında bulunan belediyelerimizin projelerinin diğer belediyelerimizde de yaygınlaştırılması konusu üzerinde hassasiyetle durulması önemlidir.” İfadesinde bulundu.

CHP’nin bu konuda elini taşın altına koyduğunun altın çizerek, evladının çantasına beslenme koyamayan anneler için ve kuru ekmekle öğün geçiren çocuklar için yola çıktıklarını aktardı. Bu hizmeti tüm belediyelerde yaygınlaştırmak için çalıştıklarını kaydeden Torun, iktidara “Mecliste reddettiniz ama sakın ola belediyelerimizin bu hizmetine de engel olmaya kalkmayın.” çağrısında bulundu.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın