Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

CHP’de Kemal Kılıçdaroğlu Dönemi Sona Erdi!

Yurt içinde milyonların yakından takip ettiği CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nın ikinci tur oylaması sonucunda Manisa Milletvekili Özgür Özel, Genel Başkan seçildi.
CHP’de Kemal Kılıçdaroğlu Dönemi Sona Erdi!
HABER GİRİŞ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 38. Olağan Kurultay’ındaki genel başkanlık seçiminde, ilk turda salt çoğunluk sağlanamadığı için ikinci tura gidildi. Saat 00.30’da başlayan ikinci tur seçimi, saat 02.30’da sona erdi. CHP’de genel başkanlık yarışı, Kemal Kılıçdaroğlu ile Özgür Özel arasında gerçekleşti.

Aday olabilmek için en az 68 delegenin imzası gerekiyordu. Yeterli imzaya Genel Başkanlık görevini yürüten Kemal Kılıçdaroğlu ile Grup Başkanı ve Manisa Milletvekili Özgür Özel ulaşabildi.

İkinci turda 13,5 yıldır parti lideri olan Kılıçdaroğlu’nu geride bırakan Özgür Özel, 812 oy ile CHP’nin 8. Genel Başkanı olmayı başardı. Kılıçdaroğlu ise 536 oy aldı.

Özel, Başkan sıfatında ilk kullandığı ifadelerde Kılıçdaroğlu’na teşekkür etti ve yerel seçimlere değindi. 5 ay sonraki çok önemli yerel seçim sürecine odaklanacaklarını, ellerindeki belediyelerin tamamını yeniden kazanacaklarını ve yanlarına yenilerini ekleyeceklerini vurguladı.

Özgür Özel Kimdir?

1974 yılında Manisa’da dünyaya gelen Özgür Özel, Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde lisans eğitimini tamamladı ve 199’da serbest eczacılığa başladı.

GCM Yatırım Banner

2000 – 2007 yılları arasında Manisa Eczası Odasında 2001 – 2007 yılları arasında bir dönem genel sekreterlik ve iki dönem oda başkanlığı görevlerinde bulunduktan sonra Türk Eczacıları Birliğinde samanlık ve genel sekreterlik görevlerini yürüttü.

Özel, 24, 25, 26, 27 ve 28. Dönemlerde Manisa Milletvekili seçildi. 25, 26 ve 27. Dönemlerde CHP Grup Başkan Vekili olarak görev yaptı ve 28. Dönemde CHP Grup Başkanlığı’nı üstlendi.

1 çocuk babası olan Özel, Almanca ve İngilizce biliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.