Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Chelsea Truck’tan Sert Arazilerin Jeep Wrangler’ine Lüks Dönüşüm Modifiyesi!

Alanında uzman firmalardan biri olan Chelsea Truck, araziye eğilimi çok olan bir Wrangler'e konforun da eklendiği bir modifiye çalışması gerçekleştirmiş.
Chelsea Truck’tan Sert Arazilerin Jeep Wrangler’ine Lüks Dönüşüm Modifiyesi!
Yorum

Arazi taşıtlarının isim babası Jeep’in Wrangler, bu sefer biraz amacından uzak tutularak, lüks kavram modeli tarzında ele alınmış. Kendi ortamında Wrangler için zorluk kelimesi, bir anlam ifade etmez. Onun hırçın ve zor arazilerin SUV’u olduğunu onu yaşayan herkes bilir.

Chelsea Truck Company‘nin yaptığı lüks modifiye sonrası Wrangler , fiyatı nedeniyle almadan düşündürücü bir duruma gelmiş. Modifiye şirketinin adını en son “karanlık Defender” geliştirmesinde Kahn Design ile birlikte duymuştuk.  Chelsea Truck Company özgün tasarımlarıyla Black Hawk Expedition‘ı bizlere gösterdi…

Başta, renk seçiminin isabetli olduğunu söyleyelim.

Bu haki yeşil tonları hangi SUV araca yaparsanız yapın yakışır. Jeep’in bir yerde resmi rengi olan bu ton, Wrangler’in değişiminde de rol almış.

Halen daha değiştirilmeyen ikonik yüz hatlarına yeni ayrıntılar eklenmiş. Tampon ile çamurluklar arasına küçük LED’ler verilmiş. Baştan yapılan tamponu üzerinde dört adet yuvarlak sis aydınlatmaları konumlandırılmış.

Wrangler’in alışık olduğumuz ızgarası da modifiye edilmiş.

Sanırız genişletilen tampondan dolayı dik yerleştirilen uzun ızgara, daha küçük ve dört aralığa sahip. Ana aydınlatmalar da değiştirilerek, son nesle yakın bir LED teknoloji ile düşünülmüş.

Onu benzersiz kılan kısımların profil tarafında, retro görünümlü 20 inç jantlara sarılı arazi lastiklerine kavuşturulmuş. Wrangler Black Hawk Expedition’un lastiklerin etkisiyle ve sonradan yapılan ekstra yükseltmeyle, zemin aralığı fazlalaştırılmış.

Sahip olanlar ve binenler,  Wrangler’in tamamen arazi şartlarına karşı yapılan bir konfor düzeyinde olduğunu bilirler.

Kabinde Chelsea Truck’un değişimleri epeyce hissediliyor. Kayalardan ve engebelerden zıplarken bile sizin konforlu bir ortamda olması hedef alınmış. Bunun için yapılan çalışmalarda; Kahn’ın GTB spor koltukları ve aracın çoğu yerinde göreceğiniz kapiton desenli deri çalışma gerçekleştirilmiş.

Paspaslar, kapı eşikleri, yeni pedal takımı gibi noktalar için tamamlayıcı vurgular eklenmiş.

Motor kısmına dokunulmasa da dört egzoz çıkışı, yapılmış olduğuna ikna ediyor.

Yeşil, yüksek, 3D boya ile süslenmiş retro jantlar, çamurluk ekleri ve Chelsea’nın yedek lastik kısımlarına kadar benzersiz olan Wrangler’in en çekici kısmı, plakalığın her iki yanına verilen dörtlü egzoz çıkışları.

Wrangler Black Hawk Expedition bitmiş halinin etkileme derecesi yüksek. Diyelim ki bu aracı satın almak istedik. Ne kadar bir ücret verilmesi gerekiyor. Kafa karıştırıcı kısım da burası. Araca biçilen fiyat 93.582 dolar. Standart 27.945 dolarlık bayi fiyatıyla karşılaştıracak olursak, birazcık 3 katı olmuş!!!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu