Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Heyecanlı Yaşantıları Çok Sevenlere “Wrangler Outpost II”

Amerikan AEV, tamamen yeni Wrangler Output II'yi tanıttı. Ormanların en iyi karavanı ile tanışın!
Heyecanlı Yaşantıları Çok Sevenlere “Wrangler Outpost II”
HABER GİRİŞ

Şehirden sıkılanlara en yeni kompakt karavan geldi. Jeep Wrangler Outpost II‘yi kimin yaptığını anlamak zor değil. Chevrolet’in 2019 Colorado ZR2 Bison’un da yapımcısı olan Amerikan Expedition Vehicles (AEV) den başkası değil! Farklı firmaların devasa ölçülerdeki karavanlarını gördüğümüz gibi en pratik yapıda, suda gidenleriyle bile tanışmıştık.

AEV tam olarak, pratiklik açısından iyi verim alınabilecek, SUV şasisi üzerine yerleştirilen bir yaşam alanı oluşturmuş. Eminim şato gibi karavanları isteyenler kadar bu Wrangler’i de çok sayıda isteyen olacaktır. Hep beraber Outpost II’nin özelliklerine bakalım.

Yeni kompakt karavan dış kısımdan askeri amaçlı üretilmiş gibi duruyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Şirket, aracın ilk vurgusunu yapı ve renk tonlarıyla yapmış. Mat, gri tonlu renge boyayan Wrangler, çelik kadar sağlam bir görüntü veriyor.

Normalde karavan tipi araçlar araziden ziyade, normal ulaşım yollarından gidebilecek şekillerde olurlar.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Normalden kastımız; karavanlar minibüslerden çevirme veya çekilebilen özelliklerde olurlar. Outpost II, belki biraz daha dar hacimle sizlere her şeyi sunmayı amaçlıyor.

Tam donanımlı bir “off road karavan” demekte mümkün.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Ön kısımda plastik aksamlı parçalar bir kenara alınıp, tampon kısmı özellikle en sağlam şekilde, demirden imal edilmiş. Gömme çeki vinci ve gece görüşe etkili Led aydınlatma yerleştirilmiş.

GCM Yatırım Banner
Yandan arkaya doğru gidildikçe durum daha da özelleşiyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Aracın lastikleri özel arazi tipi olup, değişen süspansiyon ile kupanın yerden yüksekliği artırılmış. Derin sular için şnorkelde unutulmamış.

Öte yandan Wrangler’in karavanlaştırılması, ön koltukların bitiminden itibaren başlanmış. Şasi üzerine tamamen yeni bir kabin yerleştirilmiş.

4X4 Outpost II’de doğal yaşama dair yeterli özellik eklenmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Raylı ve hafif bir yapı üzerine kurulan karavanda 50 lt buzdolabı, dolaplar ve yatak olabilen koltuklar bulunuyor. Gerekli elektrik enerjisi de tavandaki güneş panellerinden sağlanıyor.

Göremediklerimiz arasında portatif mini lavobo, küçük Led TV vb. bazı ihtiyaç malzemeleri.

Kötü haber ise AEV bundan dünyada bir tane olacağını, yani üretilmeyeceğini söyledi. Onlarca farklı model yapımı gerçekleştiren şirketin orman çizgilerine sahip aracı üretmemisi biraz garip geldi.

En azından Outpost II karavan düşünen SUV sahiplerine bir fikir oluşturmuştur. Açıkcası bizde böyle bir araçla kamplara, yeni maceralara gitmek isterdik! Peki, siz SUV aracınızı böyle bir karavana dönüştürmek ister miydiniz?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.