Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yeni Patriot Camper X1: Ev İhtiyaçlarınızın Hepsi Bu Römorkta!

Avustralya'da yılın kamp trailer ödülünün sahibi Camper X1'in, yoğun ilgiden dolayı yeni versiyonu tanıtıldı. İşte Patriot Camper X1!
Yeni Patriot Camper X1: Ev İhtiyaçlarınızın Hepsi Bu Römorkta!
Son Güncelleme: 
Yorum

Bazı insan özgürlüğüne düşkündür ve yer mekan onlara farketmez, kimi insan ise yine özgürlüğüne düşkündür ancak doğa da ne şartlarda yaşacağı onun için önemlidir. Kampçılara ve off road sporu ile uğraşan insanlara yönelik karavan imalatçıları sürekli yenilikler ile karşımıza çıkarlar. Hatta projeleri öyle bir hal aldı ki karavanları Ultimate Glamping gibi karadan suya taşıdılar.

Patriot Camper’ın X1‘in de ise elinizi attığınız yerden ihtiyacını karşılayacak bir fonksiyon çıkıyor. Ödüllü karavanın yaşam alanlarına yapılanlar göz doldurucu. X1’in sistemli yapısı, dağlara çıkıp aylarca inmemek üzerine kurulmuş.

Patriot X2 her ne kadar çeki römorku gibi gözükse de karavan odaklı dizaynları daha ağır basıyor.

X1’in sağlam olması için kullanılan malzemeler de ona göre belirlenmiş. Monokok gövde, alüminyum ve çinko ile güçlendirilmiş

X1’e 2000 litre gibi yükleme alanı verilmiş. İçine, resimde gördüğünüz ocak, buzdolabı, saklama bölümleri, sigorta kutusu, yemek masası vb. ihtiyaç malzemeleri ile doldurulmuş.


Patriot’a verilen alan profesyonel şekilde değerlendirilmiş. Yanınıza ne kadar eşya alsanız da koyacak bir yer mutlaka bulunur.

Toplam ağırlığı 960 kg olan Patriot’un, 36 bin $’lık fiyat etiketi de bir hayli yüksek.

Camper X1, firması tarafından neredeyse bir şey atlanmadan insanlara sunulacak. Sağlamlık adına şasi ile gövde bileşenlerinin hafif ve dayanaklı madde kalıplarına sokulduğunu gördük. Üst kısımda ekstra çadırıyla, ormanlardan geri dönmek istemeyeceksiniz. Yatabiliyoruz, yemek yapabiliyoruz ve en önemlisi SUV aracımızın arkasına takarak istediğimiz noktaya evinizi taşıyabiliyorsunuz.

Bence büyük karavanların hacimleri dışında avantajları kalmadı gibi. Ancak, her güzel şeyin bir handikapı olduğu gibi Patriot Camper’ın da fiyatı hiç iç açıcı bir görüntü vermiyor.

Şöyle düşünelim; 36 bin $’a neler alınabilir! Mesela yeni Citroen C3 Aircross veya bu fiyatlara yakın Hyundai’nin güç makinesi i30 N’den alabilirsiniz. Tabi bu araç fiyatı takmayanlara daha uygun olacaktır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu