Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cevdet Yılmaz’dan Milyonlarca Vatandaşı İlgilendiren Açıklama

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, emeklilikte yaşın yükseltileceğine dair söylentileri yanıtladı. Ayrıntılar geliyor…
Cevdet Yılmaz’dan Milyonlarca Vatandaşı İlgilendiren Açıklama
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, 12. Kalkınma Planı görüşmelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Yılmaz milyonlarca emekli adayını ilgilendiren bir konuyu açıklığa kavuşturdu.

Yılmaz seçim sonrası döviz kurlarında önemli bir hareketlilik yaşandığını ve değişiklikler olduğunu söyledi. Gelecek dönemde böyle bir hareketlilik beklemediklerini ifade etti. Yılmaz açıklamasının devamında, emeklilik yaşının yükseltilmesi ile ilgili bir hedeflerinin olmadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Suriyeli sayısı ile ilgili yeniden bilgi aldığını belirterek, “Türkiye’de şu anda 4.7 milyon yabancı var. Türkiye’deki Suriyeli sayısı 3.3’e düşmüş.” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz dönemde Türkiye’de Emeklilikte Yaşa Takılanlar yani EYT’li olan milyonlarca vatandaş seçim zamanı emekli edildi. Emeklilik yaşı ise değişkenlik gösteriyor.

Bir süredir emeklilik yaşının yükseltileceğine ilişkin iddialar ortaya atılmıştı. Yılmaz son açıklamaları ile bu iddiaların asılsız olduğunu belirtmiş oldu. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın