Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cevdet Yılmaz’dan Kamuda Tasarruf Mesaj: Türkiye Bir Eşikte

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada, kamuda tasarrufun kendileri için öncelik olduğunu söyledi.
Cevdet Yılmaz’dan Kamuda Tasarruf Mesaj: Türkiye Bir Eşikte
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, dün gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’nın ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. Yılmaz’ın açıklamasında kamuda tasarruf konusu öne çıktı. Türkiye’nin bir eşikte olduğunu vurgulayan Yılmaz, “Üst orta gelir grubunda bir ülkeyiz, yüksek gelirli ülkeler ligine geçiş eşiğindeyiz” diye konuştu.

Kamuda tasarruf konusunda Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından çalışma yürütüldüğü bilgisini veren Yılmaz, “15 değil çok daha fazla bir madde sayısı. Bütün bunları bir yerde toparlayıp, belli bir süzgeçten geçirip uygulamaya geçeceğiz.” ifadelerini konuştu.

Seçimden önce, başta döviz piyasası olmak üzere ekonomide veriye dayalı olmayan bir sürü haberle spekülasyon yapıldığını ve milletin yanıltıldığını vurgulayan Yılmaz, seçim sonrası süreçte bunun tam aksinin söz konusu olduğunu ve Merkez Bankası’nın epey bir rezerv biriktirdiğini söyledi.

Yılmaz artık 4 yıla yakın bir süre seçimsiz döneme girildiğini ve bunun fırsat olduğunu belirterek, uzun vadeli konuşara yoğunlaşma imkanı bulacaklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, bundan sonraki Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantılarının ağırlıklı gündeminin yapısal dönüşümler başta olmak üzere kamuda verimliliği arttırma, tasarruf, daha etkili önceliklendirme konularıyla ilgili olacağını söyledi. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.