Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cevdet Yılmaz: TOKİ Yeni Alanlarda Yeni İnşaatlar Başlatacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kahramanmaraş ziyaretinde TOKİ'nin yeni alanlarda yeni inşaatlar başlatacağını duyurdu. Detaylar haberde;
Cevdet Yılmaz: TOKİ Yeni Alanlarda Yeni İnşaatlar Başlatacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, depremden en çok etkilenen illerden biri olan Kahramanmaraş’a gerçekleştirmiş olduğu ziyaret kapsamında bölgede yürütülen çalışmalara dair çeşitli açıklamalarda bulundu.

Yılmaz, Kahramanmaraş dahil olmak üzere depremden etkilenen bölgelerin önümüzdeki süreçte Türkiye’nin en güvenli bölgeleri arasında yer alacağını söyledi.

Yılmaz: Yeni Konutlar Afetlere Karşı Son Derece Dirençli

Dulkadiroğlu ilçesindeki TOKİ uygulama alanında incelemelerde bulunduktan sonra basın açıklaması yapan Yılmaz, yeni konutları afetlere karşı son derece dirençli bir şekilde inşa ettiklerini ifade etti.

İnşaat alanındaki yapıların etütleri yapılan sağlam zemine, afetlere karşı en iyi tekniklerden biri olarak bilinen tünel kalıp yöntemiyle inşa edildiğini sözlerine ekledi

TOKİ 850 Bin Yeni Birim İnşa Edecek

11 ilde 133 binden fazla konut inşa etmiş olan TOKİ’nin, depremde iyi bir imtihan verdiğini söyleyen Yılmaz, yeni alanlarda yeni inşaatların başlayacağını belirttti.

GCM Yatırım Banner

Deprem sonrasında 650 bin konut ve köy evleri, depolar, ahırlar dahil yaklaşık 850 bin yeni birimin inşa edileceği bilgisini verdi.

Yılmaz, geçici konut ve barınma alanlarından kalıcı konutlara geçişi sağlarken yol, kanalizasyon, içme suyu gibi zarar gören altyapılarla ilgili çalışmaları da sürdürdüklerine dikkat çekti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @_cevdetyilmaz

Esnafın, sanayicinin toparlanması, gerekli alanların yenilenmesi ve yeni yatırımlar yapılması suretiyle ekonomik hayatı da canlandırma gayreti içinde olduklarını ifade etti.

Yılmaz: Bölge Halkının, Çalışanların Yanındayız

Kahramanmaraş ve depremden etkilenen diğer bölgelerin, önümüzdeki süreçte Türkiye’nin en güvenli bölgeleri arasında olacağını dile getiren isim, projeler tamamlandıkça bölgenin yaşamaya ve yatırım yapmaya uygun bölgeler olarak öne çıkacağına inandığını kaydetti.

Yılmaz, bu süreçte devlet ve hükümet olarak her türlü çabayı sarf ettiklerini, bütçe imkanları, teşvikler ve desteklerle vatandaşların, çalışanların ve iş dünyasının yanında olduklarını belirtti. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın