Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cevdet Yılmaz İş Dünyası Temsilcilerini Dinleyecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, iş dünyası temsilcileriyle yarın bir araya gelerek yeni Orta Vadeli Program hazırlıkları kapsamında konuşacak. Detaylar haberde;
Cevdet Yılmaz İş Dünyası Temsilcilerini Dinleyecek
HABER GİRİŞ

Türkiye Yüzyılı hedefleri çerçevesinde yeni Orta Vadeli Program (OVP) hazırlıklarının sürdüğü bürokratlar tarafından son zamanlarda sıklıkla dile getiriliyor. Anadolu Ajansı (AA) söz konusu kapsamda Yılmaz’ın, yarın İstanbul’da iş dünyası temsilcileriyle bir araya geleceğini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın iş dünyası temsilcileriyle gerçekleştireceği toplantının, Orta Vadeli Program Çerçevesinde Türkiye ve İstanbul Ekonomi Gündemi başlıklı olduğu paylaşıldı.

Söz konusu toplantının Dolmabahçe Sarayı’nda düzenleneceğine işaret edilerek, Türkiye Yüzyılı hedefleriyle ve yeni OVP hazırlıkları kapsamında belirlenen konu başlıkları da aktarıldı.

Yılmaz Toplantıda Temsilcilerden Görüş ve Önerler Alacak

Toplantıda iş dünyası temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının Türkiye’nin cari açığını azaltıcı, ihracat ve uluslararası doğrudan yatırımını artırıcı tematik konulardaki görüş ve önerilerinin dinleneceğine işaret edildi.

Toplantıya Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED), Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK), İstanbul Ticaret Odası (İTO), İstanbul Sanayi Odası (İSO), Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) temsilcilerinin katılacağı kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu kurumlar başta olmak üzere Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcisi, dernek başkanı ve üyelerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda iş insanının toplantıya katılacağı bilgisi verildi.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.