Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cevdet Yılmaz ile EBRD Heyetinin İngiltere Buluşması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz bugün İngiltere'de EBRD yetkilileriyle yapılan görüşme hakkında detay verdi. Ayrıntılar haberde;
Cevdet Yılmaz ile EBRD Heyetinin İngiltere Buluşması
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz bugün resmi X hesabı üzerinden Londra’da Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Başkanı Odile Renaud-Basso ile bir araya geldiğini paylaştı. İngiltere temasları kapsamında gerçekleşen görüşmenin, Türkiye’nin Londra Büyükelçiliği’nde yapıldığını bildirdi.

EBRD Başkanı Odile Renaud-Basso ve heyetiyle yapılan görüşmede, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın Türkiye’deki yatırımların ve potansiyel iş birliği alanlarının değerlendirildiğine dikkat çekti.

Cevdet Yılmaz açıklamasında, “Yeşil finansman, yüksek katma değerli ihracat ve teknoloji odaklı sektör yatırımları ile kadın ve gençlere yönelik EBRD destekleri görüşmemizin diğer öncelikli başlıkları oldu.” ifadelerine yer verdi.

EBRD bugüne kadar Türkiye’deki özel ve kamu kuruluşlarına sağladığı finansman hakkında bilgi veren Yılmaz, toplam tutarın 19 milyar eurodan fazla olduğunun altını çizdi.

6 Şubat 2023 tarihli asrın felaketi olarak nitelendirilen depremlerin ardından EBRD heyetinin yakın dayanışmaları sebebiyle teşekkür eden Yılmaz, iş birliklerinin artarak devam etmesi için temennide bulundu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.