Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cevdet Yılmaz Enflasyonda Tek Hane için Tarih Verdi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Van'ın Tuşba ve Edremit belediyelerince hayata geçirilen projelerin toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu.
Cevdet Yılmaz Enflasyonda Tek Hane için Tarih Verdi
Son Güncelleme: 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde düzenlenen Akademik Yıl Açılış Programı ve Fahri Doktora Tevdi Töreni’nin ardından Tuşba ve Edremit belediyelerince hayata geçirilen projelerin toplu açılış törenine katıldı.

Yılmaz burada yaptığı açıklamasında, enflasyonla mücadele konusunda değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, temel sorun olarak görülen hayat pahalılığı ile mücadele konusunda da etkin ve kararlı adımlar atmaya devam edeceklerini söyledi.

Hayat pahalılığı ile mücadeleyi bir yandan gelirleri arttırarak diğer yandan da enflasyonu dizginleyerek, kontrol altına alarak sürdürdüklerini belirtti.

İlerleyen günlerde önce aylık bazda iyileşmeler göreceklerini belirten Yılmaz, “Gelecek yılın ortalarından itibaren yıllık bazda ciddi düzelmelerin olduğunu hep birlikte göreceğiz. 2024’ün ikinci yarısı ciddi anlamda enflasyonun gerilediği, yıllık bazda da gerilediği bir dönem olacaktır. 2025’te bu ivme devam edecek.” diye konuştu.

Yılmaz, 2026’da yeniden tek haneli enflasyonu yakalayacakların belirterek, bunun planını, programını yaptıklarını söyledi.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın güçlü siyasi iradesiyle, güçlü bir ekiple bu programı hayata geçirdiklerini aktaran Yılmaz, geçirmeye devam edeceğiz. “Pazartesi günü Gazi Meclisimize ülkemizin 2053 vizyonunu çizeceğimiz 12’nci kalkınma planını gönderiyoruz. Salı günü bunun sunumunu gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

Yılmaz, ilerleyen günlerde her alanda ülkemizi daha ileriye götürecek programları, hedefleri içerecek 2024 bütçe teklifini meclise sunacaklarını sözlerine ekledi. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu