Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cevdet Yılmaz Belirsizliği Kaldırma Mesajı Verdi

Siyaset ve ekonomi gündeminde yer alan kuşkuları ortadan kaldırmak için açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, belirsizliklerin giderileceği sözü verdi.
Cevdet Yılmaz Belirsizliği Kaldırma Mesajı Verdi
HABER GİRİŞ

Eylül ayında açıklanması planlanan Orta Vadeli Program (OVP) hazırlıklarına dair açıklamalarını sürdüren Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yeni çıkışında belirsizliklerin giderileceği sinyalini verdi. 2023 Yılı Tarımsal Üretici Temsilcileri İstişare Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı, “Bize düşen OVP ve diğer dokümanlarla, teknik anlamdaki belirsizlikleri ortadan kaldırmak” dedi.

“Ekonominin temeli öngörülebilirliğe dayanıyor” diyerek seçim sandıklarının kapanmasıyla siyasi belirsizliklerin ortadan kalktığını söyleyen Yılmaz, “Ülkemiz siyasi istikrar ve güven içinde yoluna devam edecek” şeklinde ifadede bulundu.

İstikrarsız bir ortam yaratmak amacıyla spekülatif davranış sergileyen tarafların olduğunu savunarak, “Finansta olsun, tarımda olsun, dezenformasyonla mücadele son derece önemli” dedi.

“Tarım Hiçbir Zaman Modası Geçmeyecek Bir Sektör”

Tarımda sürdürülebilirliğin önemine dikkat çeken Yılmaz, “Tarım hiçbir zaman modası geçmeyecek bir sektördür. Geçmişte kalkınma anlayışında bu bir miktar ihmal edilmiş. Sanki modernleşince, gelişince tarım sektörü eski önemini taşımayacak gibi bir anlayış olmuş” dedi.

Tarım alanında kayda geçecek gelişmelerin diğer alanlardaki başarıları da getireceğini belirterek,
“Dolayısıyla tarımdaki gelişmeler, genel kalkınmamız açısından, makro istikrarımız açısından da son derece önemli” diye konuştu. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.