Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çemtaş Yatırım Teşvik Belgesinin Süresi Mart 2023’e Uzatıldı

Çemtaş Yatırım Teşvik Belgesi kullanım süresinin uzatılması konusunda yaptığı bakanlık başvurusunda onay alarak 2023'e kadar süre verildi.
Çemtaş Yatırım Teşvik Belgesinin Süresi Mart 2023’e Uzatıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Çemtaş Çelik Makina Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Çemtaş), 21 Eylül gününde bir açıklama yaparak Yatırım Teşvik Belgesi süresinin uzaltılmasını talep etmişti. Bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirime göre süre 21.03.2023 tarihine kadar uzatıldı.

Çemtaş, belgenin kullanım süresinin uzatılması için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına başvuru yapmıştı. Belge süresi 21 Eylül’de sona ererken, bakanlıktan 2 yıllık üretim için onay geldi. Bu sürenin bitiminde yeniden 2 yıllık bir uzatım için başvuru yapılmasının planlandığı da ifade edildi.

Açıklamanın geldiği sıralarda Çemtaş hisseleri (CEMTS) TSİ 11:48 sularında %0,39 oranında düşüşle 12,66 liradan işlem görmeye başladı.
Çemtaş Hisseleri Yüzde 0,39 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Çemtaş hisseleri dünkü işlemlerde 12,62 liraya kadar geriledikten sonra kapanışı 12,71 liradan gerçekleştirmişti. Bugünkü işlemlere ise düşüşle 12,67 liradan başlayan hisseler, TSİ 10:40 sularında 12,58 liraya kadar geriledi. Buradan bir miktar toparlanma gösteren hisseler, yeniden 12,70 liranın üstünü kısa süreliğine test etti.

Hisselerin yukarı yönlü ivmesini koruması durumunda 12,72 ve 12,79 lira seviyeleri direnç noktaları olarak görev yapacak. Aşağı yönde ise 12,58 ve 12,51 lira seviyeleri destek noktaları olarak takip ediliyor.

Hisselerin fiyat performansı incelendiğinde ise haftalık bazda %4,02 oranında değer kaybettiği görülüyor. Aylık bazda %5,88 düşen hisseler, geçen yılın aynı işlem gününe göre %5,67 oranında kayıp yaşamış durumda bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu