Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çavuşoğlu, Kıbrıs Rövanşını Yineledi: Askeri Takviye Yapılacak

Çavuşoğlu, ABD’nin Güney Kıbrıs’ta silah ambargosunu kaldırmasına karşılık olarak, Türkiye’nin Kıbrıs Türklerine her türlü desteği vereceğini duyurdu.
Çavuşoğlu, Kıbrıs Rövanşını Yineledi: Askeri Takviye Yapılacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Pamukkale Üniversitesi ÜNİAK Gençlik Buluşması’na katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türk-Yunan gerilimi hakkında konuştu. Sabah, Denizli’de Ak Parti il başkanlığında yaptığı basın toplantısında Kıbrıs meselesiyle ilgili konuşma yapan Çavuşoğlu, Gençlik Buluşması’nda da aynı konuya değindi.

Yunanistan’ın adalara Amerikan askeri araçları konuşlandırdığı için rövanşist bir tavır alan Çavuşoğlu, Amerika’nın Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne yönelik silah ambargosunu kaldırmasını eleştirdi.

ABD tarafının aldığı karara karşılık Türkiye’nin de Kıbrıs’a takviye yapacağını yineledi. Çavuşoğlu, “Kıbrıs Türkü’nü korumak için oraya daha fazla güç göndereceğiz ve silah olarak da ne ihtiyacı varsa onları da karşılayacağız” dedi.

Çavuşoğlu’ndan ABD’ye: Bu Silahı Kime Karşılık Veriyorsunuz?

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’a, “Silahınız dışında başka verecek bir şeyiniz yok mu” sorusunu yönelttiğini açıkladı.

Ayrıca Blinken’a, “Para verin; severler. İhtiyaçları da vardır. Niye silah veriyorsunuz? Bu silahı kime karşılık veriyorsunuz?” dediğini de ekledi.

GCM Yatırım Banner

Bakan Çavuşoğlu, Türkiye’nin hak ve çıkarlarını korumak için diplomasinin tüm imkanlarını kullandıklarını söyledi. Ankara’nın sahada ve masada güçlü bir konumda olduğunu savundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.