Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çavuşoğlu: Dörtlü Toplantıda Suriye’nin Toprak Bütünlüğü Vurgulandı

Bakan Çavuşoğlu, Suriye konulu dörtlü dışişleri bakanları toplantısında konuşulan başlıklara ilişkin paylaşımda bulundu. İşte detaylar;
Çavuşoğlu: Dörtlü Toplantıda Suriye’nin Toprak Bütünlüğü Vurgulandı
Yorum

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bugün Moskova’da düzenlenen Suriye konulu Dörtlü Dışişleri Bakanları toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Toplantı başlıklarını paylaşan Çavuşoğlu, ilk başlık olarak terörle mücadelede iş birliğine işaret etti.

Çavuşoğlu resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, dörtlü toplantıda geri dönüşlerin altyapısının iş birliği içinde sağlanmasına ilişkin görüşmelerin saplandığını da belirtti.

Türkiye-Rusya-Suriye-İran’ın dışişleri bakanları düzeyindeki dörtlü görüşme bugün Rusya’nın başkenti Moskova’da yapıldı.

Suriye konulu dörtlü dışişleri bakanları görüşmesinde Çavuşoğlu, siyasi sürecin ilerletilmesine ilişkin de konuşulduğuna işaret etti.

Ayrıca Bakan Çavuşoğlu sosyal medyasından yaptığı paylaşımda görüşmede, Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunması gerektiğinin vurgulandığına dikkat çekti.

Toplantıda Türkiye ile Suriye ilişkilerinin normalleşmesine yönelik konuşacağının bilgisini dün veren Çavuşoğlu, terörle mücadele ve sığınmacıların gönüllü dönüşü gibi kritik konuların ele alınacağını ileri sürmüştü.

Dünkü Antalya’nın Korkuteli ilçesindeki programında toplantıya ilişkin detayları aktaran Çavuşoğlu, Şam’ın istikrarı ve barışı için sürecin incelikle yürütülmesi gerektiğini vurgulamıştı.

Çavuşoğlu, “Amacımız Suriye’de kalıcı bir istikrar, barış, Suriye’yi bölmek isteyen, oradan da bize tehdit oluşturan YPG- PKK terör örgütüyle mücadelede iş birliği ve Türkiye’deki Suriyelilerin Suriye’de geldikleri evlerine gönüllü bir şekilde ve tabii güvenli bir şekilde dönmesinin sağlanması.” demişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu