Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cathie Wood Hedef Verdi: Bitcoin Bu Seviyeye Çıkacak!

Ark Invest'ten Cathie Wood, Bitcoin fiyatının görülmemiş zirvelere çıkacağını öne sürdü. Ayrıntılar geliyor...
Cathie Wood Hedef Verdi: Bitcoin Bu Seviyeye Çıkacak!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ark Invest CEO’su Cathie Wood, Bitcoin fiyatının gelecekte çıkabileceği seviyelere ilişkin yeni bir açıklamalarda bulundu. Wood, BTC’nin 600.000 dolara yükselebileceği yönündeki cesur öngörüsünü yeniden doğruladı.

Wood, Ark Invest’in 21Shares ile iş birliği içinde yeni dijital varlık ETF’lerinin yakında piyasaya sürülmesi ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından bir spot Bitcoin ETF’sinin beklenen onayı da dahil olmak üzere fiyatta tarihi zirvelerin görüleceğini belirtti.

Bitcoin’in devrim niteliğindeki doğasını vurguladı ve firmasının beklentisinin 600.000 ila 650.000 dolar arasında olduğunu söyledi.

Bitcoin’in ilk küresel, dijital, özel, kurallara dayalı para sistemi olarak benzersiz konumunun altını çizdi. Ünlü hisse senedi toplayıcısına göre bu, küresel para politikasının mevcut dengesiz durumuyla tam bir tezat oluşturuyor.

Cathie Wood, Bitcoin’in potansiyelinin kıtlığından ve sağladığı kurumsal ilgiden kaynaklandığını belirterek, “Şimdiye kadar yalnızca 21 milyon Bitcoin olacak.

Manşet Haberleri
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Bitcoin Günü Nasıl Kapatır?

Eğer SEC bir Bitcoin ETF’sini onaylarsa kurumların sonun hazır olduğunu hissedeceklerini düşünüyoruz” diye konuştu.

BTC günlük grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Konuşmada ayrıca Ark Invest’in 21Shares ile aktif olarak takip ettiği bir gelişme olan spot Bitcoin ETF potansiyeline de değinildi. Wood, SEC’in değişen tutumu hakkındaki iyimserliğini paylaşarak, “Bu sefer SEC’den sorular aldık. Bu da onların meşgul olduğu anlamına geliyor.” değerlendirmesinde bulundu.

SEC’in 10 Ocak’ta gelmesi beklenen kararı, Bitcoin’in benimsenmesini ve değerlemesini önemli ölçüde etkileyebilir.
Kripto para birimi son haftalarda spot ETF başvurularının onaylanacağına ilişkin beklentilerin ortasında 37.000 dolara kadar çıktı ve 18 ayın zirvesini gördü. BTC yazım itibarıyla 36.100 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.