Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cardano Yatırımcılarının Çoğu Zararda! ADA için Son Veriler!

Kripto para piyasaları 2023 yılına yükselişle başlasa da devamını getiremedi ve son kayıplardan en çok etkilenlerden biri Cardano oldu. Detaylar haberde;
Cardano Yatırımcılarının Çoğu Zararda! ADA için Son Veriler!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto piyasası düşüşteyken Cardano yatırımcıları, ağın yerel kripto para birimi ADA’nın hayal kırıklığı yaratan performasına ve fiyat hareketlerine maruz kalıyor. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimleri arasındaki karlılık marjını kaybeden ADA’nın yatırımcıları, mevcut düşüş trendinden en ağır etkilenenlerin başında geliyor.

Son gelen verilere göre piyasa değerine göre gerçekleştirilen sıralamada en büyük 10 kripto para birimi arasında, Cardano yatırımcıları en çok zarar gören kesim konumunda bulunuyor.

IntoTheBlock’tan alınan veriler, mevcut fiyatlarla ADA yatırımcılarının yüzde 82 gibi büyük çoğunluğunun kırmızıda olduğunu gösteriyor.

Cardano Yatırımcılarının Sadece Yüzde 13’ü Kar Ediyor

Bu kadar çok sayıda kaybın olduğu tabloda, mevcut fiyatlarla kâr gören yatırımcılar yalnızca yüzde 13’lük küçük bir kısmı oluşturuyor.

Toplam cüzdanların yüzde 5’ini oluşturan yatırımcıların geri kalanı ise kripto paralarını, dijital varlığın şu anda işlem gördüğü fiyattan satın aldıkları için nötr pozisyondalar.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: IntoTheBlock

Buna karşılık Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Polygon (MATIC) gibi piyasa değeriyle ilk 10 içindeki diğer kripto para birimleri, yatırımcıları için yüzde 40’ın üzerinde karlılık marjları görüyor.

ADA Fiyatı Ne Durumda?

ADA, fiyat açısından da bakıldığında mevcut piyasa ortamında en kötü performans gösteren dijital varlıklardan biri olarak dikkat çekiyor.

2021 yılında ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 3.10 dolardan yüzde 89’un üzerinde düşüşle, tüm zamanların en yüksek değerlerinden yüzde 70’ten daha az kayıpla yola devam eden en iyi rakiplerinin hala çok gerisinde kalmış durumda.

Bu süre zarfında ADA etrafındaki hissiyat hala büyük ölçüde satışa doğru eğilimli vaziyette. Bu durum, dijital varlığın 0.35 dolar seviyesinin üzerinde tutunamaması ve 50 günlük hareketli ortalamasının altına düşmesinin bir sonucu olarak görülüyor. Yatırımcılar, ADA’nın kayıplarını artırmaya başlamasıyla son birkaç haftadaki hafif kazançları güvence altına almak için acele ederken satış baskısı arttı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Analistlere göre ADA için şu anda üzerinde tutunduğu 0.32 dolar seviyesinde önemli bir destek bulunuyor. Bununla birlikte, 0.33 doların hemen üzerinde ise ayılar tarafından önemli bir direnç alanı oluşturuluyor ve ADA fiyatını şimdilik etkili bir şekilde yerinde tutuyor.

Bunun yanı sıra, ilginç bir şekilde ADA hacmi son güne göre bir artış gördü. Önceki günkü hacimden yüzde 25 daha yüksek bir şekilde Çarşamba sabahı 278 milyon dolara ulaştı. Ancak ne yazık ki bu, kripto para biriminin diğer yönlerine yayılmadı.

ADA fiyatı, haber yazımı itibarıyla son 24 saatte yüzde 2.5’in üzerinde düşüşle 0.3220 dolar civarında işlem görüyor ve yedi günlük grafikte yüzde 10’un üzerinde kayıp kaydetmiş durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın