Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cardano Finans Platformu Acredius ile Ortaklık Kurdu

Fintech platformu Acredius, kredi vermede blockchain kullanımını ilerletmek için Cardano Vakfı ile iş birliği yaptı. Detaylar haberde...
Cardano Finans Platformu Acredius ile Ortaklık Kurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bağış toplama ve borç verme/borç alma hizmetleri sunan dijital fintech platformu Acredius, Cardano (ADA) ile yeni başlattığı iş birliğinin ayrıntılarını paylaştı. İsviçre merkezli fintech Acredius tarafından yapılan açıklamaya göre Cardano Vakfı ile ile uzun vadeli stratejik bir iş birliği yapıldığı duyuruldu.

Ortaklık resmi olarak hayata geçtiğinden, Acredius’un tüm müşterileri, küçük ve orta ölçekli İsviçre işletmelerine doğrudan yatırım yapmak için Cardano tokeninden yararlanabilecek. Bu, Cardano’nun gerçek dünya kullanım stratejisi için önemli bir adım.

Cardano kullanıcıları yakında Acredius’un “İkincil Piyasa” modülüne erişebilecek ve bu da varlıklarını her zamankinden daha likit hale getirecek. Acredius’un kurucu ortağı ve CEO’su Ghassen Benhadjsalah, hizmetinin benimsenmesi ve görünürlüğü için iş birliğinin öneminine dikkat çekti.

Benhadjsalah açıklamasında, “Blockchain alanında bir lider olan Cardano ile güçlerimizi birleştirmekten heyecan duyuyoruz. Bu iş birliği her iki tarafa da fayda sağlayacak ve piyasa kredilerine erişimi kolaylaştıracak. Müşterimizin ihtiyaçları ve beklentileri değişiyor. Piyasa kredilendirme endüstrisinde inovasyonun ön saflarında yer almaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yapay zeka tabanlı gerçek dünya projeleri, Cardano’nun genişlemesi için bir sonraki odak alanı olabilir. Cardano kurucusu Charles Hoskinson, ChatGPT’yi tıpta kullanma konseptinden bahsetmişti.

GCM Yatırım Banner

Acredius, ADA’yı bir ödeme aracı olarak kabul etmeye başlamanın ve sahiplerine yeni bir hizmetin kilidini açmanın yanı sıra, Cardano blok zincirinin dApps ekosistemine de katılacak. Ekipten yapılan açıklamaya göre ikinci en büyük hisse kanıtı (PoS) blok zinciri olan Cardano üzerinde akıllı sözleşmeler uygulanacak.

Acredius’un Cardano’da piyasaya sürülmesiyle hem bireysel yatırımcılar hem de KOBİ’ler, kaynak yaratma prosedürlerini ilerletmek için kullanımı kolay tokenleştirme araçlarına erişebilecek. Cardano yazım itibarıyla 12 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 0.36 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.