Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cardano ADA Balinaları Alım Çılgınlığında! Fiyatı Etkiler mi?

Cardano ağının yerel kripto para birimi ADA, balinaların 560 milyon token biriktirmesinin ortaya çıkmasıyla dikkat çekti. Detaylar haberde;
Cardano ADA Balinaları Alım Çılgınlığında! Fiyatı Etkiler mi?
HABER GİRİŞ

Cardano ağının yerel kripto para birimi ADA, son zamanlarda piyasanın önde gelen balinaları arasında daha fazla aktiviteye tanık oluyor. Raporlara göre balinaların toplam Cardano varlıkları 3 milyar ADA’ya yaklaşmış durumda.

Popüler kripto analisti Ali Charts’a göre 100 milyon ila 1 milyar ADA token tutan Cardano balina adresleri büyük bir birikim aktivitesi yürütmekte. Bu aktivitelere rağmen ADA fiyatının, geçen hafta kaybetmiş olduğu 0.40 doları henüz geri alamamış olması dikkat çekiyor.

Cardano Balinaları Satın Alma Çılgınlığında

Analist, paylaşımında en iyi Cardano balinalarının son iki hafta içinde yaklaşık 560 milyon ADA tokenı biriktirdiğini kaydetti. Söz konusu rapor, IntoTheBlock grafiğinden alınan verilere dayandırıldı. Raporun paylaşıldığı an itibarıyla, biriken ADA tokenları 218.4 milyon dolar değerindeydi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / ali_charts

Grafik, balinaların Nisan ayı içinde Cardano’daki büyük hareketlerine başladığını ortaya koydu. Bu adresler için özellikle 5 Nisan’da daha yüksek bir satın alma faaliyeti olduğuna işaret etti. ADA, o tarihte 0.40 dolar fiyat seviyesini geri alma çalışmalarını sürdürüyordu.

Birikim faaliyetleriyle birlikte balina adreslerinin toplam varlığı 1.16 milyar dolara yükseldi. 100.000 doların üzerindeki Cardano işlemleri de yaklaşık olarak 13.61 milyar dolarlık tahmini değere ulaştı.

GCM Yatırım Banner

Analist, daha eski tarihli bir paylaşımında, yaklaşık 92.000 adresin 4.4 milyar ADA biriktirdiğini ve tokenın 0.3650 ile 0.3760 dolar arasında önemli bir destek bölgesi oluşturduğunu belirtmişti. Trendin, 1 milyon ila 10 milyon ADA tokenı tutan Cardano adresleri arasında öne çıktığını ifade etmişti.

Analist, ayrıca bu balina adreslerinin son 30 gün içinde 57 milyon dolar değerinde yaklaşık 150 milyon ADA satın aldığı bilgisini verdi.

Ek olarak, Cardano’daki artan performans, ağda sıfır olmayan yani bakiyesi artıda olan adreslerin sayısını etkiledi. 7 Nisan tarihinde Cardanians hesabından atılan bir tweet, 2023 yılında ağa yaklaşık 79.196 adet bakiyesi sıfır olmayan adresin eklendiğini gösterdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @Cardanians_io

Rapor sırasında bakiyesi sıfır olmayan adreslerin 2.237.610’a ulaşması nedeniyle ADA’ya daha fazla talep olduğu anlaşılmakta.

ADA Fiyat Hareketleri

ADA, haber yazımı esnasında son 24 saat içinde yüzde 0.5’lik hafif bir düşüş göstererek yaklaşık olarak 0.3875 dolar seviyesinde işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre Cardano, 13.46 milyar dolarlık piyasa değeriyle 7. en büyük kripto varlık konumunda. 24 saatlik işlem hacmi ise 194 milyon dolar civarında.

Cardano’nun son bir hafta içindeki fiyat hareketi yüzde 2.2 düşüş gösterdi. Ancak son 30 gün ve 90 günlük fiyat trendi sırasıyla yüzde 24 ve yüzde 22 artışa işaret ediyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

ADA’nın fiyat performansı, geçen hafta kaybetmiş olduğu 0.40 dolar seviyesini geri kazanmaya çalıştığını gösteriyor. Fiyat, bir önceki gün 0.3902 dolara kadar çıksa da yükselişin devamı gelmedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın