Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çalışan Sayısı 46 Bini Aşan Şok Marketler’den Depremzedelere Öncelik

Şok Marketler, yılın ilk çeyreğinde satış gelirlerini ve net karını artırırken, çalışan sayısını da 46 binin üzerine çıkardı.
Çalışan Sayısı 46 Bini Aşan Şok Marketler’den Depremzedelere Öncelik
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Şok Marketler, dün piyasa kapanışı sonrasında, 2023’ün ilk 3 ayına ait finansal sonuçlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıkladı. Rapora göre şirket yılın ilk çeyreğinde satış gelirlerini geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 103,6 artarak 20,8 milyar TL’ye yükseltti. Net dönem karı ise 400 milyon TL sınırına ulaştı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre mağaza sayısı 10 bin 214’e, çalışan sayısı 46 binin üzerine çıktı.

Şok Marketler Üst Yöneticisi (CEO) Uğur Demirel, finansal rapora dair değerlendirme yaptı. “Ekonomi ve istihdama katkımızı hız kesmeden sürdürüyoruz” diyen Demirel, Şubat ayında yaşanan depremlerin ardından millet ile dayanışma içinde olduklarını ve yaraları birlikte sardıklarını söyledi.

Ekonomiye ve istihdama katkı sağlamaya devam ettiklerini, işe alımlarda depremden etkilenen bölge halkına öncelik verdiklerini açıkladı.

Bundan sonraki süreçte de işe alımlarda önceliği depremzedelere vereceklerini ifade eden Demirel, depremden etkilenen illerin tamamında bölgenin ekonomik olarak tekrar ayağa kaldırılması için çalışmalarını hız kesmeden sürdürdüklerinin altını çizdi.

GCM Yatırım Banner

Türkiye’nin en ünlü zincir marketlerinden biri olan Şok, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilde hissedilen depremlerin ardından mağazalarını hızla işler hale getirdi.

Bu bölgelerde açtığı konteyner ve prefabrik mağazalarla vatandaşların temel ihtiyaçlarına eksiksiz bir şekilde ulaşmasını sağladı. (Kaynak: AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın