Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Büyük İddia: Bitcoin Bundan Sonra Bu Seviyenin Altına Düşmez!

Ünlü kripto analisti ve eğitimcisi, öncü kripto para birimi Bitcoin'in bir sonraki kripto kışıyla birlikte artık altına inmeyeceği seviyeyi belirledi. Detaylar;
Büyük İddia: Bitcoin Bundan Sonra Bu Seviyenin Altına Düşmez!
HABER GİRİŞ

Öncü kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından spot Bitcoin ETF başvurularının onaylanmasının ve yaklaşmakta olan halvingin (yarılanma) yaratttığı beklentileri karşılamaya başlamış görünüyor. Son 24 saat içinde yükselişini 50 bin doların üzerine taşıyan kripto varlık, böylelikle Aralık 2021 döneminden bu yana en yüksek seviyeyi görmüş oldu.

50.350 dolara kadar fiyatını yukarı çıkarmayı başaran kripto para biriminin geleceğine dair tahminlerde de artık daha iyimser bir hava esiyor.

“100 Bin Dolar BTC için Alt Sınır Olacak!”

Ünlü kripto analisti ve eğitimcisi Oliver L.Velez, oldukça iddialı görünen tahmininde Bitcoin’in bir sonraki kripto kışı sürecinde bile 100 bin dolar seviyesinin aşağısına inmeyeceğini ifade etti.

BTC’nin gelecekteki olası kripto piyasası çöküşlerinde her zamankinden daha dirençli olacağından emin görünen analist, görüşlerini sosyal medya platformu X hesabı üzerinden paylaştı.

BTC Fiyatındaki Güçlü Görünüm 13 Şubat 2024 Tarihinde de Sürüyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Analistin bu oldukça iyimser beklentisinin önemli bir faktöre dayandığı görünüyor: SEC tarafından spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının kısa süre önce onaylanması.

GCM Yatırım Banner

Analist, spot ETF’lerin Bitcoin için “kalıcı bir kurumsal teklif” getirerek önemli bir değişimi temsil ettiğine dikkat çekti.

“Düşüşler Artık Daha Zayıf ve Kısa Süreli Olacak”

İlk 15 yılda hiç yaşanmayan bu kurumsal talep akışının, Wall Street’in artık Bitcoin’e yönelmeye açık olması ve trendi sürdürmeyi amaçlamasıyla birlikte, kripto parayı gelecekte daha sağlam hale getireceğini belirtti.

Söz konusu kalıcı talebin fiyat düşüşlerine karşı güçlü bir tampon olduğunu savunan isim, gelecekteki ayı piyasaları kaçınılmaz olsa da, kurumsal alıcıların varlığının, olası düşüşlerin daha sığ olmakla kalmayıp aynı zamanda süre açısından da daha kısa olacağı anlamına geldiğinin altını çizdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.