Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Büyük Bir Yatırımcıdan Dev Ethereum İşlemi! Satış Sinyali mi?

Büyük bir Ethereum balinasının radara takılan işlemleri yatırımcılar arasında bazı soru işaretleri uyandırdı. Detaylar haberde;
Büyük Bir Yatırımcıdan Dev Ethereum İşlemi! Satış Sinyali mi?
Son Güncelleme: 

Büyük güncellemesi yaklaşan Ethereum (ETH), kripto piyasasında beliren karmaşık duyguların ortasında yükselişini sürdürürken, dev bir kripto yatırımcısının ETH varlıklarını piyasaya sürmeye yakın olduğu görünüyor. Peki, bu ne anlama geliyor?

Zincir üstü analiz platformu Lookonchain, günün erken saatlerinde Ethereum’un perde arkasında devam eden bazı dikkat çekici geniş çaplı işlemleri ortaya çıkardı.

Analiz platformuna göre gün içinde popüler kripto para borsası Bitfinex sıcak cüzdanına 70.000’den fazla ETH aktarımı gerçekleşti.

Ethereum fiyatının 1.900 doların üzerinde işlem görmeye devam etmesi nedeniyle balinanın henüz transfer edilen ETH’lerle ilgili herhangi bir karar vermemiş olabileceği düşünülebilir.

ETH’ler Neden Borsaya Aktarıldı?

Lookonchain, bugün erken saatlerde paylaştığı Twitter gönderilerinden birinde, “0x8033” adresli bir Ethereum balinasının Bitfinex borsası sıcak cüzdanına 144 milyon dolar değerinde 75.311 ETH aktardığını kaydetti.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Henüz balinanın ETH’yi gönderme hamlesinin nedeni bilinmiyor ancak bu durum, olası bir satış ihtimalini de beraberinde getirdi.

Lookonchain’e göre aynı balina, ETH’nin piyasa fiyatının 156 dolar civarında olduğu 5 Ocak 2019’da Bitfinex’ten 76.212 ETH aldı. Balina, 6 Aralık 2020’de Tornado Cash’e 900 ETH yatırdı.

Etherscan Rapor 768x358
Kaynak: Etherscan

Analistler, beklemedeki kararına rağmen balinanın kar elde etmek istiyor olabileceğini belirtmekte. Bu durumun gerçekleşmesi, Bitfinex borsasına gönderilen 70.000’den fazla ETH’nin tamamının satılması anlamına geliyor.

Borsaların, çoğu büyük yatırımcının elindeki varlıkları satmak için gittiği yerler olması nedeniyle mevcut durumda satış baskısı ihtimalinden bahsedilmeye devam edilebilecektir.

Ethereum İçin Büyük Düşüş mü Geliyor?

Bu gelişme, Ethereum pazarında olası büyük bir ETH satışının gerçekleşebileceği anlamına gelmekle birlikte, ETH fiyat tablosuna bakıldığında varlık, teknik açıdan yaklaşmakta olan herhangi bir düşüş göstermiyor gibi görünmekte.

2.000 dolar bölgesinin hemen üzerinde kayda değer bir yüksek seviyenin üzerine çıkmak isteyen ETH’nin bu bölgeyi geçmesi halinde fiyatında hızlı bir artış görmesi bekleniyor. Bu senaryo, fiyatı 2.100 dolar bölgesinde görülen bir sonraki kayda değer yüksek seviyeye yaklaştırabilir.

Eth Fiyat Grafik
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hafta sonu hafif bir geri çekilmeden başarılı bir şekilde çıkmasının ardından ETH fiyatı, haber yazımı itibarıyla şu anda son 24 saatte yüzde 2’nin üzerinde yükselişle yeşil yakmış durumda.

Varlığın fiyatı, hafta sonu 1.800 doların altına düşmüşken, şu an için 1.900 doların üzerinde işlem görmeye devam ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%