Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Burgan Yatırım Bir Sağlık Şirketi için Al Diyerek Listeye Ekledi

Burgan Yatırım MLP Sağlık şirket analizini yayımlayarak sektöre ilişkin beklentilerini ve şirketin hedef hisse fiyatını açıkladı. Detaylar haberde;
Burgan Yatırım Bir Sağlık Şirketi için Al Diyerek Listeye Ekledi
HABER GİRİŞ

MLP Sağlık Hizmetleri A.Ş. dün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 2023 yılı 3. çeyrek faaliyet raporu açıkladı. Açıklanan bilançonun ardından Burgan Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından MLP Sağlık’ın şirket analiz raporunu yayımladı.

MLP Sağlık, 2023 yılının 3’üncü çeyreğinde toplam hasılatını yüzde 97 artırarak 4.869 milyon liraya yükseltti.

Burgan Yatırım, MLP Sağlık için 12 aylık hisse hedef fiyatını 230,10 lira, tavsiyesini ise endeks üstü getiri önerisiyle “Al” olarak araştırma kapsamına dahil ettiklerini bildirdi.

Burgan Yatırım MPARK Hedef Fiyat Açıklaması
Kaynak: Burgan Yatırım

Aracı kurum, MLP Sağlık için güçlü FAVÖK marjının devam edeceğini öngörerek, 2023 yılını yüzde 23,5 FAVÖK marjı ile tamamlayacağı yönünde tahmin bildirdi. 2024 yılında ise yüzde 62 FAVÖK büyüme kaydedeceğini ileri sürdü.

Şirketin yurt içinde tüm fiyat segmentine hitap ettiğine işaret eden kurum, sıkılaşma döneminde sektörün defansif yapıda olduğunu belirtti.

GCM Yatırım Banner

Borsa İstanbul’da MPARK koduyla işlem gören hisse için başlıca beğenme sebeplerini ve risklerini sıralayan kurum, sağlık turizminde artış beklediğini de kaydetti.

Burgan Yatırım şirket için risklerinse sağlık turizmini yavaşlatabilecek öngörülmeyen unsurlara ve SGK tarafından yapılacak fiyat ayarlamalarının düşük kalması olduğunu paylaştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.