Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Burgan Bank ve QNB Finansbank’tan Milyon TL’lik Bağış

Bankalardan deprem bölgelerine yardım yağıyor. QNB Finansbank ve Burgan Bank milyon TL'lik bağışta bulundu. Detaylar haberde...
Burgan Bank ve QNB Finansbank’tan Milyon TL’lik Bağış
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME

Bankalar deprem bölgelerine yardım yapmaya devam ediyor. Konuya yönelik birçok bankadan açıklama gelirken son olarak QNB Finansbank’tan ve Burgan Bank’tan geldi. Bankalar sosyal medya hesaplarından açıklamada bulundu.

QNB Finansbank, tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Ülkemizde meydana gelen deprem felaketinin üzüntüsünü en derin şekilde yaşıyoruz. Deprem haberlerini aldığımız ilk andan itibaren QNB Finansbank ve iştirakleri olarak tüm imkanlarımızla bölgenin ihtiyaçlarını sürdürüyoruz. Afet bölgesinin kısa vadede olabildiğince hızlı toplanması, uzun vadede hayatın zor da olsa normal seyrine dönmesi için ilk günden itibaren yardımlar ve müşterilerimize kolaylıklar sunduk.”

QNB Finansbank’tan  350 Milyon TL’lik Destek

Banka bu kapsamda yapılan yardımlara ek olarak 350 milyon TL destek sağlayacaklarını duyurdu. Söz konusu desteği 300 milyon TL’sinin AFAD’a bağışlanacağı, 50 milyon TL’sinin ise afet bölgesindeki çocuklara yönelik projelerde kullanılacağı aktarıldı.

Ayrıca açıklamada şu ifadeler kullandı:

GCM Yatırım Banner

“Tüm desteğimiz ve kalbimiz depremden etkilenen ve kayıplar yaşayan vatandaşlarımızla birlikte.”

Burgan Bank’tan 55 Milyon TL’lik Destek

Bunun yanında bir açıklamada Burgan Bank’tan geldi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunana banka şu ifadeleri kullandı:

“Burgan Bank Türkiye olarak ülkemizi derinden sarsan depremin üzüntüsünü yaşıyor, yaralarımızı hep birlikte sarabilmek için
çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kriz Yönetim Ekibimizin koordinasyonunda, bölgedeki çalışma arkadaşlarımız ile ailelerinin her türlü ihtiyaçları için destek sağlıyoruz.”

Burgan Bank bu kapsamda ana hissedar KIPCO Holding ve Burgan Bank Grubu’n 2 milyon dolarlık bağış, banka olarak ise 1 milyon dolarlık kaynağı deprem bölgelerine aktarıldığını bildirdi.

Toplamda yaklaşık 55 milyon TL’lik katkıda bulunacaklarının kaydetti.

Banka açıklamasını şu ifadeler ile sonlandırdı:

“Önümüzde uzun bir iyileşme süreci olduğunun bilinciyle, bu zor günleri birlikte aşacağımıza inanıyoruz.”

Bu gelişmelerin öncesinden en son açıklama İş Bankası’ndan geldi. Banka deprem nedeniyle 10 milyar TL destek sağlayacağını açıkladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.