Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bulgaristan’da Eski Bir Ambarda Sıfır Km 11 Adet 1994 BMW 5 Serisi Bulundu!

Bulgaristan'da 24 sene önce terk edilmiş bir depoda 11 adet BMW 5 Serisi bulundu. İşte haberin detayları...
Bulgaristan’da Eski Bir Ambarda Sıfır Km 11 Adet 1994 BMW 5 Serisi Bulundu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Araba dünyasının en ilginç haberleri bize göre bu unutulan arabalar! Sanırız eskiden gümrük işleri iyi işlemiyordu. İnternet ve teknolojiden yoksun ortamda gördük ki sistemden bir şeyleri geçirmek daha kolaymış. Bulgaristan’ın Blagoevgrad kentinde bir depo keşfediliyor. Keşfin ardından yine bir araç unutulma vakasına rastlıyoruz.

Tam 11 adet sıfır kilometre BMW 5 Serisi çürümeye bırakılıp gidilmiş. E34 kasa hayranları bu haberi yaşlı gözlerle okuyordur. Alman markanın “kemik gibi sağlam” denilen 3. nesil 5 Serisi’nin 520i ve 525i olmak üzere iki versiyonu bulunuyor. Unutulan BMW’lerin durumları nasılmış hep beraber bakalım!

BMW’ler ilk bulunduklarında üzerleri örtülerle kapatılmış şekildeymiş.

Bulgaristan Terk Edilmiş BMW 5 SerileriNe kadar da kapatsanız ortam havası arabaları çürütecektir. Neme fazla maruz kalmayacak şekilde bir garaja koyulması şarttı!

Araçların üzerindeki çadırlar kaldırıldığı zaman asıl gerçek manzara ortaya çıkıyor.

Bulgaristan Terk Edilmiş 11 Adet BMW 5 SerisiNormal olarak 5 serileri toz ve çamura bulanmış gibi duruyor. İyi ki diyoruz dışarıda unutulmamış. Bazılarının kaporta kısımları çürümüş. Boya renkleri solmuş.

Sizce bu arabalar neden unutulmuş?

Bulgaristan Terk Edilmiş 11 Adet BMW 5 Serisi Kaporta DurumlarıBunun üzerine onlarca senaryo yazılabilir. Kaçak yollarla Bulgaristan’a getirilmiş olabilirler. Yetkili bayilik dışında bu araçlar farklı yollarla satılmak istenmiş olabilir. Veya gerçekten her şey yasaldı sahibi öldü! Ve 11 adet BMW’den bir tek onun haberi vardı. Bunlardan hiç biri değil.

GCM Yatırım Banner

Bulgaristan’da faaliyet gösteren bir oto kiralama şirketi tarafından satın alınmış ancak hiç bir zaman ikili ticarette BMW’lere yer verilmemiş!

Gördüğümüz kadarıyla terk edilmiş yakışıklıların bazı parçaları eksik.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==1994 yılından beri, 25 senedir o depoya uğranmamış olması gerçekten ilginç bir durum. Autoclub’un haberine göre otomobillerin hiç biri ülkeye kaydedilmemiş. Başarısız bir sözleşmenin parçası bu araçlardan bazılarının jant ve benzin depo kapakları eksik.

BMW’lerin kapıları açıldığında nostalji havası biraz daha ağır basıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==25 senelik bir sıfır araca binmek nasıl bir hissiyat bilemiyoruz. Çoğu kişinin de bunu yaşadığını zannetmiyoruz. Koltukların üzerlerinde poşetleri dururken, o yılların kokpit kalite ibaresi maun kaplamalar tüm canlılığı ile bize bakıyor.

BMW’lerin sıfır olduğu iç mekanda daha çok fark ediliyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Direksiyon simidinin, üst göğüs ve alt konsolun deri malzemeleri yıpranmadan kalabilmiş. Elbette 1994’ten bu zamana kadar gelen tozu atarsak daha da göz kamaştırıcı gözükecektir.

11 adet BMW Bulgaristan’da ihale ile satışa çıkacak!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Terk edilen BMW’lerin bakımları biraz ağır geçebilir. Sıfır da olsalar uzun süreli beklemelerin ardından mutlaka, özellikle motor aksamı parçaların çürümüş olma ihtimali yüksek.

Aldığımız bilgilere göre biri wagon onu sedan olan 520i ve 525i’lerin 15 bin Euro‘dan satışa çıkacağı söylendi. Bizce her biri için hevesli insanlar şu anda araçların satışa çıkmasını bekliyor!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.