Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Portekiz’de Satılan “Bir Çiftliğin Hangarından Çıkan Arabalar” Milyon Dolarlar Değerinde!

Portekiz'de bir çift sadece ceplerine uygun bir ev almak istiyorlardı. Evi aldılar; yalnız arazideki bir hangarın içerisinde ne olduğundan habersiz!
Portekiz’de Satılan “Bir Çiftliğin Hangarından Çıkan Arabalar” Milyon Dolarlar Değerinde!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME

Sizler için birçok kere bir yerlerde kalmış, unutulmuş, terk edilmiş vb. arabaların haberini yaptık. En son Malta’da öylece bırakılan sıfır km Subaru‘ları göstermiştik. Yıllar boyunca bırakılan Subaru’ların halen daha neden alınmadığı sır olarak duruyor. Discovery Channel‘in bazı programlarına denk geldiyseniz, otomobil avcıları işte böyle bahsettiğimiz arabaları bulduktan sonra restore ederek satışa çıkartıyorlar. Geçtiğimiz ay yine bir garajda bulunan 61 yaşıdaki Ferrari 250 GT Ellena‘nın inanılmaz fiyatlara satılabileceğini söylemiştik.

Aldığımız yeni haberde; Potekizli bir çift, çiftlik evini satın almaya gidiyorlar. Alacakları ev büyük bir arazi içerisinde. Satış işlemleri bittikten sonra evli çift arazilerini gezmeye karar veriyorlar. Baktıklarında evlerinden biraz uzakta duran bir büyük bir ahır – hangar görüyorlar. İşte olay da tam olarak ondan sonra başlıyor!

Devasa hangarın içerisine girdiklerinde büyük şok yaşıyorlar. Çünkü yüzlerce metrekare alan içerisinde onlarca araba yatıyor.

Paratic Placeholder 640x360

İçlerinde bazıları klasik araç sınıfına giriyor ve değeri milyon dolarları buluyor.

Paratic Placeholder 640x360

Hangarın içerisinde bulunan araç sayısı söylenmese de 100’den fazla tahmin ediliyor.

Paratic Placeholder 640x360

İçerisinde ağırlıklı olarak İtalyan arabalar olduğu tespit edilmiş.

Paratic Placeholder 640x360

Mercedes ve bazı BMW modellerinin de olduğu söylendi.

Paratic Placeholder 640x360

1957 model Alfa Romeo Giulietta Sprint serisi bile bu garajda terk edilmiş.

Paratic Placeholder 640x360

Biraz daha baktığımızda değeri zor ölçülecek araçlar içerisinde Lotus’da kendini belli ediyor.

Paratic Placeholder 640x360

İnanması zor ancak gerçekten böyle bir şey yaşanmış. Siz makul bir fiyata çiftlik evi almaya çalışıyorsunuz ve aslında o anda milyarder olduğunuzdan haberiniz yok. Arabaların bazıları restore edildikten sonra kullanılabilir ancak bazıları ise tamamen çürümüş durumda.

Merak ettiğimiz ve verilmeyen bilgiler arasında; bu arabaları böylece kim bırakıp gitmiş! Ve asıl sorulması gereken soru neden bırakmış. Artık bu haberden sonra böyle müstakil bir ev alacağınız zaman etrafına bakın belki şans size de gülebilir!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.