Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

19 Milyon Dolarlık Bugatti La Voiture Noire’nin Sahibi Belli Oldu!

Cenevre Otomobil Fuarı'na Bugatti'nin getirdiği 19 milyon dolarlık La Voiture Noire'nin iki bilinmeyeni vardı. Birincisi kokpiti ikinci ve en önemlisi onu kimin aldığı? İşte dünyadaki tek hiper aracın sahibi!
19 Milyon Dolarlık Bugatti La Voiture Noire’nin Sahibi Belli Oldu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Mart ayında gerçekleştirilen Cenevre Otomobil Fuarı’na bir Bugatti modeli getirilmişti ve kelimenin tam anlamıyla nutkumuz tutulmuştu. Görünüm hiç bir şeye benzemiyordu ve gerçekten markaya yakışan yapılmıştı. Çoğu yorumcu Chiron ile yan yana getirdiğinde bile La Voiture Noire’ye karşı çok farklı konuşmuşlardı. Ne var ki kimse 19 milyon dolarlık dünyada tek örneği olan otomobilin sahibini bilmiyordu.

VW Grubu başkanı Ferdinand Piech‘e sorulan alıcısı kim sorusuna cevabı “gizli bir Bugatti hayranı” şeklinde cevap vermişti. Eşi benzeri olmayan hipercar için nasıl bir gün kimin olduğu açıklanır bile diyememiştik. Bu arada Rolls Royce’nin 12 milyon dolarlık Sweptail’ini kim almıştı?

Marca‘nın yayınladığı bir rapora göre aracın sahibi dünya yıldızı futbolcu Cristiano Ronaldo’dan başkası değil.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Futbolun yetenek fışkıran süper starı, araba koleksiyonu ve merakını olabilecek en üst seviyeye taşıyarak, kendine evrende tek olacak muhteşem bir hız aracı yaptırmış. Bugatti iletişim patronu Tim Bravo, “Bu son araba değil. Proje üzerinde çalışmaya yarım yıl önce başladık. Müşteri proje teklifimizi kabul ettiğinde yapım için start verdik. Cenevre’ye getirdiğimiz aracımızın henüz bir iç tasarımının olmadığını kabul ediyoruz. Ve araba en yakın iki buçuk yılda teslim edilecek” dedi.

Juvestus’a transferi bile olay olan Ronaldo, 2.5 yıl sonra dünyada tek olmanın zevkini yaşayabilecek.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==La Voiture Noire, Type 57 SC Atlanctic’e modern bir hediyeydi ve takviyelerin çoğu Chiron’dan geldi. Yani 8.0L dört turbolu motor 1.500 beygir ve 1.600 nm tork üretecek. Fransız şirket CEO’sunun dediği gibi gerçekten siyah pelerine hayran biri sahip olmuş.

Bundan önce Ronaldo, Portekiz Avrupa Kupası’nı kazandıktan sonra Veyron Grand Sport ve yanında farklı egzotik otomobiller sipariş etmişti. Garajının ne kadar milyon dolarlık olduğunu tahmin etmek zor olsa da en zenginler araba garajlarının bir çoğunu geçeceğine garanti verebiliriz. Sizce de La Voiture Noire’nin sahibi tam olamamış mı?

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın