Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bugatti La Voiture Noire Üstü Açık Mavi Rengiyle de Etkileyici!

Bugatti'nin 1 adet üretilen La Voiture Noire'si Rus tasarımcı tarafından harika bir roadster tipe dönüştürülmüş.
Bugatti La Voiture Noire Üstü Açık Mavi Rengiyle de Etkileyici!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cenevre’ye dünyada sadece 1 adetlik üretim modeliyle gelen hiper Bugatti, mega otomobillerin zirve sınırını bizlere anlatmıştı. Bir araç yapısının nelere dönüştürülebileceği ve bunun üzerinden insanlar üzerinde ne gibi etkilerin oluşturulacağını, birkaç şirket belirler. Rolls Royce modellerini gördüğümüzde lüks yaşam donanımları bizi hayrete düşürür. Aynı şekilde Lamborghini, Ferrari, Koenigsegg vb. şirketlerde yolun teknolojideki hallerini bize aktarırlar.

Bugatti konusuna gelecek olursak da anlattıklarımızın tek noktada buluşturulmasını yapıyor. Veyron, Chiron, Divo‘nun bile üstü olarak çıkan La Voiture Noire, dijital dünyada araç değişiminin yetkili kişisi olan Aksyonov Nikita tarafından değiştirilmiş.  Fransızca’da Siyah Araba olarak geçse de artık La Voiture Bleue (mavi araba) diyebiliriz.

Belirli biz zamana kadar süper spor otomobillerde gösterişin adresi Lamborghini’ydi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Tasarımı en keskin hatlardan oluşan Lamborghini modellerinde Reventon, Murcielago ve Aventador en etkileyici yapılara sahip. Ta ki Bugatti, Chiron’un çıkartana kadar. At nalı ızgarasının uzun yıllardır ön kısmı temsil etmesinin yanında dörtlü LED aydınlatmalar, bakışların tehditkar olmasını sağlamıştı. Chiron’da 500 kişinin ayrıcalıklı olmasına karar verilse de Divo ile bu sayı 40’a düşürülmüştü.

Hypercar kategorisinde şimdilik Bugatti’yi zorlayacak bir marka gözükmüyor. Ancak takipte! Asıl bombayı Cenevre’de patlatan Fransız marka, La Voiture Noire’nin ne 1 tane oluşu ne de beslediği motoru “ovvvv” seslerinin çıkmasına neden olmuştu. Hayret sözcükleri o arabayı alan kişi ve ödediği 19 milyon dolar sonrası sarf edilmişti. Nikita’da siyah pelerinli kahramanı mavi renkte, roadster olarak düşünmüş. Açıkçası coupe formadan üstü açık forma geçişin bu kadar güzel olacağını tahmin etmiyorduk.

Aksonov sayesinde dünyadaki tek Bugatti’nin farklı renk ve kupa tipini görmüş olduk.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==La Voiture Bleue ismini taktığımız hipercarın gümüş jantları bronz renge boyanmış. Desenlerinde tarifsiz stiller uygulanan lastik grubu, sanırız bu arabadan başka bir modele koyulmaması gerek! Markanın çamurluktan oval giderek tavanda birleştirilen kısmı, roadster dönüşümü için yarım bırakılmış.

GCM Yatırım Banner

Başka modellerde yadırganacak 6 çıkış egzoz, çizgi LED stoplar ve devasa difüzör kesinlikle söylenecek söz bırakmıyor. Bugatti, bir kereliğine Chiron’un Roadster varyantanı sunma planları içerisindeydi. 1.600 beygirlik bir üstü açık model, La Voiture Noire olmayacak ancak birkaç yıl içerisinde kesin olarak W16’lı bir hiper spor roadster gelecek!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.