Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BUCIM, MNDRS, BOSSA ve SANEL Temettü Kararlarını Duyurdu!

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler temettü kararlarını açıklamaya devam ediyor. BUCIM, MNDRS, BOSSA ve SANEL kar payı dağıtacak mı?
BUCIM, MNDRS, BOSSA ve SANEL Temettü Kararlarını Duyurdu!
Yorum

Halka açık anonim bir şirket olan ve 1966 yılından beri faaliyet gösteren Bursa Çimento Fabrikası (BUCIM), hissedarlarına pay başına vereceği brüt 0,050 TL, net 0,045 TL nakit temettü kararının Genel Kurul tarafından onaylandığını bildirdi.

Şirketin 2022’deki net karı 1,2 milyar TL seviyesindeydi. BUCIM, günlük yüzde 0,3 düşüşle günü 6,3 TL’den tamamladı.

Menderes Tekstil Sanayi ve Ticaret (MNDRS), 2022 net karından geçmiş yıl zararlarının düşülmesinden sonra bakiye kalmadığından, temettü dağıtılmamasına karar verdi. MNDRS, günlük yüzde 1,4 yükselişle 10 TL’den işlem görüyor.

Bossa Ticaret Sanayi İşletmeleri (BOSSA), geçen yıla ait dağıtılabilir net karın, şirketin öz kaynaklarını güçlendirmek amacıyla dağıtılmayacağını, şirket bünyesinde bırakılacağını belirtti. BOSSA, günlük yüzde 0,4 kayıpla kapanışını 12,2 TL’den yaptı.

San-El Mühendislik Elektrik Taahhüt Sanayi ve Ticaret (SANEL) de diğer şirketler gibi kar payı vermeyeceğini açıkladı. SANEL, günü yatay tamamlayarak 14,5 TL’den işlem gördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu