Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Yıl Piyasaya Çıkan Altcoin için Yüzde 50’lik Ralli Beklentisi!

Arbitrum ağının yerel tokenı ARB'nin önemli direnç seviyesini aşması halinde yüzde 50'lik bir ralli yolculuğuna başlayabileceği belirtiliyor. Detaylar haberde;
Bu Yıl Piyasaya Çıkan Altcoin için Yüzde 50’lik Ralli Beklentisi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bu yıl Mart ayı içinde piyasaya sürülen Arbitrum ağının yerel tokenı ARB’nin fiyatı son dönemde önemli direnç seviyelerini aşmakta zorlanıyor. Kripto pazarındaki yatırımcılar arasındaki belirsizlik ve panik satışları bunda etkili olurken 71,4 milyon dolarlık geri fon hibelerinin yakın zamanda onaylanmasıyla ekosistemin geliştiği de görülüyor.

FXStreet ekibi buna ek olarak, amiral kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatının 40 bin ila 50 bin dolar seviyeleri arasında yatay bir seyir izlemesinin ARB’nin de önemli çıkış gösterebileceği altcoin sezonu için fırsat yaratacağına dikkat çekti.

Arbitrum Fiyatını Neler Bekliyor?

Piyasa değeriyle en büyük 48. kripto para birimi konumundaki Arbitrum’un fiyatı 1,14 dolar civarında işlem görüyor ve Kasım başından beri bu seviyelerde geziniyor.

Haftalık 1,12 dolar direncinin başarılı bir şekilde aşılmasının yükseliş olasılığını artırdığı, ancak ARB’nin hala 1,28 dolarlık engeli aşması gerektiği belirtiliyor.

Söz konusu bu direnç bölgelerinin her ikisinin de destek seviyelerine dönüşmesi halinde Arbitrum fiyatının mevcut fiyattan yaklaşık yüzde 23 uzakta olan 1,40 dolar seviyesini kolayca hedefleyebileceğine dikkat çekiliyor. Bununla birlikte, ARB’nin bu aşamadan sonra yerinde durmasının pek olası olmadığı ve bu nedenle altcoinin bir sonraki kilit seviyeyi 1,68 dolar olarak hedefleyebileceği belirtiliyor.

GCM Yatırım Banner

Analistlere göre Arbitrum fiyatındaki bu hareket, haftalık 1,12 dolar seviyesinden yüzde 50 kazanç sağlayacak ve muhtemelen ARB sahipleri için kısa vadeli hedef olacak.

ARB Fiyat Analizi
Kaynak: TradingView

Kripto analitik platformu IntoTheBlock’un küresel para giriş/çıkış (GIOM) modeline göre, 1,24 dolar seviyesi Arbitrum fiyatının yükselmesini engelleyen ana engel olarak duruyor. 1,19 dolar ila 1,31 dolar aralığında 571 milyon ARB tokenı satın alan yaklaşık 150 bin adres bulunuyor.

ARB, bu yatırımcıların ortalama girişi olan 1,24 doları aşmayı başarırsa, satış baskısını azaltacak ve potansiyel bir yukarı yönlü hareketi kolaylaştıracaktır.

GIOM ayrıca bir sonraki kilit engelin 1,33 dolar ila 1,70 dolar arasında değiştiğini ve 188.320 adres tarafından ortalama 1,39 dolar fiyatla satın alınan 2,52 milyar ARB’nin kazanç pozisyonunda olmadığını gösteriyor. 1,70 dolar seviyesinin, teknik açıdan bakıldığında yüzde 50 hedefiyle yakından örtüştüğü görülüyor.

ARB GIOM Grafiği
Kaynak: IntoTheBlock

Analist ekibine göre Arbitrum fiyatı için görünüm makul olsa da, yatırımcıların haftalık 1,12 dolar seviyesine karşı dikkatli olmaları gerekiyor. Bu direnç, Kasım ayı başlarında ARB için önemli bir sorun teşkil etmiş ve sahte bir kırılım yaratmıştı.

Benzer bir durum yaşanırsa, Arbitrum fiyatının 0,94 dolar seviyesine kadar düşme ihtimali yüksek. Eğer ayılar 0,94 dolar desteğinin altında bir günlük mum çubuğu kapanışı yapmayı başarırsa, bu daha düşük bir dip seviyesi oluşturacak ve ARB için yükseliş tezini geçersiz kılacaktır.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.